چطوری گواهی عدم سوء پیشینه اینترنتی بگیرم ؟ سای صدور گواهی عدم سوء پیشینه اینترنتی

عدم سوء پیشینه اینترنتی

چطوری گواهی عدم سوء پیشینه اینترنتی بگیرم ؟

نحوه صدور گواهی عدم سوء پیشینه در طی یک روز، به صورت الکترونیکی و بدون مراجعه حضوری

رصد امروز ، افراد در طول زندگی به دلایل مختلف گواهی سو پیشینه درخواست می شود ، مخصوصا در مواقع استخدام علی الاصول کارفرما و مخصوصا دستگاه های اجرایی و مراکز دولتی و غیره از فرد داوطلب در هنگام گزینش این گواهی را درخواست می کنند .

ادامه مطلب/فیلم پایین تر از تبلیغات

 گواهی عدم سوء پیشینه گواهی است که سابقه و پیشینه کیفری افراد در آن درج می گردد . منظور از سابقه کیفری سابقه ای است که مربوط به جرم است ، یعنی اگر فردی عملی انجام دهد که در قانون جرم شناخته شده است و برای آن مجازات یا کیفر تعیین گردد و حکم محکومیت وی صادر شده باشد و این جرم از جرایمی باشد که موجب درج در سوء پیشینه است ، به عنوان سابقه کیفری در گواهی عدم سوء پیشینه نوشته می گردد .

مرتبط  فیلم کامل آتش سوزی کارخانه میهن

اما سوالی که اغلب در این خصوص مطرح است این است که ، آیا این گواهی از طریق اینترنتی نیز قابل دریافت است یا خیر ؟

آنچه مسلم است دریافت گواهی عدم سوء پیشینه اینترنتی از اتلاف وقت ، انرژی و هزینه متقاضی گواهی عدم سوء پیشینه جلوگیری می کند . به همین منظور قوه قضاییه به تازگی این امکان را برای متقاضیان فراهم آورده است .

به نقل از مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه، در راستای هوشمندسازی خدمات قضائی و جهت تسهیل در دسترسی مردم به این خدمات و در شرایط بهداشتی موجود، سامانه صدور الکترونیکی گواهی عدم سوء پیشینه راه‌اندازی شده است.

گواهی عدم سوء پیشینه یکی از مهم ترین مدارک مورد نیاز برای انجام اموری از جمله استخدام، ثبت شرکت، فعالیتهای مالی و اقتصادی و … است که پیش از این، علاوه بر روند اداری از یک هفته تا ده روز زمان، هزینه ای ۵۰ هزار تومانی داشته است.

مرتبط  ساعت طرح ترافیک در پاییز 99

با راه اندازی این سامانه توسط مرکز آمار و فناوری اطلاعات دستگاه قضائی و با داشتن کد ثنا در سامانه جامع خدمات الکترونیک قضائی، می توان در سایت WWW.ADLIRAN.IR کمتر از ۲۴ ساعت و با مبلغ ۲۰ هزار تومان این گواهی را به صورت الکترونیکی دریافت کرد ؛ همچنین با مراجعه به سامانه قوه قضائیه می توان اصالت گواهی های صادر شده را کنترل کرد.

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید