آخر سریال بوم و بانو چه می شود ؟ صحبت های شیوا خنیاگر از آخر سریال بوم و بانو

آخر سریال بوم و بانو

آخر سریال بوم و بانو چه می شود ؟

صحبت های بازیگر سریال بوم و بانو از آخر سریال بوم و بانو

رصد امروز ،سریال بوم و بانو به کارگردانی سعید سلطانی یکی از سریال‌های جدید تلویزیون است که از نیمه شهریور روی آنتن شبکه دو رفته. سلطانی کارگردان سه گانه «ستایش»،قبلا هم با ساخت سریال‌هایی مانند «پس از باران»، «خانه‌ای در تاریکی» و «سال‌های برف و بنفشه»، سابقه تولید سریال‌های تاریخی را داشته و سال ۹۸ پس از چند سال، بار دیگر اثری تاریخی را جلوی دوربین برد که اکنون به پخش رسیده است.‌ قصه این سریال که در زمان پهلوی اول روایت می‌شود، با عشق یک دختر و پسر جوان آغاز شده و ظاهرا قرار است با ماجرای عاشقانه دیگری ادامه یابد.

ادامه مطلب/فیلم پایین تر از تبلیغات

سریال «بوم و بانو» در قسمت اول شروع خوبی داشت. داستان با ماجرای علاقه «مرجان» و «روزبه» به یکدیگر و مخالفت شدید پدر «مرجان» با ازدواج آن‌ها آغاز شد. کشته شدن «روزبه» به طور اتفاقی و بی‌تقصیر نبودن تیمسار «افشار» پدر دختر در این اتفاق، شروع جالبی را برای سریال رقم زد.

تعدادی از شخصیت‌ها در قسمت اول معرفی و چند شخصیت مهم قصه نیز با ادامه داستان در قسمت‌های بعدی وارد سریال شدند. گفتیم «بوم و بانو» شروع مناسب و کنجکاوکننده‌ای داشت، اما در ادامه به کندی پیش رفت و شاهد اتفاقات کمتری بودیم، به طوری که پس از گذشت ۵ قسمت از سریال، به نظر می‌رسد هنوز قصه اصلی آغاز نشده است.

مرتبط  تاریخ پخش قسمت آخر سریال آقازاده

ظاهرا ماجرای اصلی مربوط به «ماهور» دختر دیگر تیمسار و آشنایی او با یک نقاش ماهر است که داستان در ۳-۲ قسمت گذشته بیشتر به مقدمه چینی برای آن پرداخته و مخاطب را درگیر خودش نکرده است.

آن طور که پیداست، ارتباط تیمسار «افشار» با مرگ «روزبه» هم در قسمت اول تمام نشده و قرار است در ادامه همراه با قصه اصلی سریال جریان داشته باشد، اما این موضوع هم فعلا به حاشیه رفته و تا به حال تمرکز داستان بیشتر روی بازگشت «ماهور» از پاریس بوده است. اگر این ایراد سریال یعنی روند کند و کم‌اتفاق آن برطرف شود، «بوم و بانو» می‌تواند توجه مخاطب را به خودش جلب کند.

سریال بوم و بانو از همان ابتدا پرطرفدار شد. این سریال پرسش‌های زیادی را پیش روی مخاطبان قرار داده است وخیلی‌ها سعی دارند حدس بزنند آخر آن چه می‌شود. شیوا خنیاگر، بازیگر نقش فیروزه، همسر تیمسار در این باره صحبت‌های جالبی کرده است.

شیوا خنیاگر درباره نقش فیروزه و پیچیدگی‌های داستان بوم و بانو به خبرگزاری تسنیم،  تصریح کرد: این سریال مثل خیلی از کارهای سعید سلطانی خوب از آب درآمده و مردم قسمت به قسمت بیشتر علاقه‌مندش خواهند شد.

اصولاً خودم در لا به لای این همه پیشنهادهای ضعیفی که می‌شود عاشقِ چنین کارهایی‌ام که ما را به جهان دیگری از تصویر و اتفاقات می‌برد. چقدر کارهای آپارتمانی که حرفی برای گفتن ندارند جز چند دیالوگ و موقعیت؛ اما فضای بکر و داستان‌ها و اتفاقات بعضاً تاریخی با داستان‌هایی عاشقانه و مذهبی بسیار جذاب‌ترند.

مرتبط  فیلم وداع با پیکر پاک شهید محسن فخری زاده

وی افزود: خوشبختانه سعید سلطانی کارگردانی است که به بازیگران اهمیت می‌دهد و مثلِ برخی دیگر نیست که فقط از بازیگر بخواهند جلوی دوربین باشند؛ اینجا سلطانی کاملاً خودش را درگیر مشکلات بازیگر می‌کند.

آخر سریال بوم و بانو قابل پیش‌ بینی نیست ؟

وی با اشاره به اینکه واقعاً آخر سریال بوم و بانو قابل پیش‌بینی نیست، تصریح کرد: “بوم و بانو” جزو سریال‌هایی است که مخاطب با خودش بگوید من می‌دانم آخرِ این داستان چه می‌شود و به کجا می‌رسد. چرا که در “بوم و بانو” اتفاقاتی خواهد افتاد که مخاطب اصلاً انتظارش را ندارد.

این گروه یکسال است برای این ۳۸ قسمت همه مشکلات و خطرِ بیماری را به جان خریده‌اند تا این کار به سرانجام برسد. این طور برخورد کردن و زود قضاوت‌کردن خستگی را به تنمان می‌گذارد و این کار حرفه‌ای هم نیست. قصه تازه شروع شده و بگذارید تا به جایی برسد آن‌وقت با دیدِ بازتری ما را نقد کنید.

بازیگر نقش فیروزه سریال بوم و بانو درباره انتقادهایی که به جهت شباهت این مجموعه تلویزیونی به کارهای دیگر می‌شود، خاطرنشان کرد: داستان را که خواندم دوست داشتم، چون مرا هم به جهانی دیگر می‌برد. این انتقادهایی هم که می‌شود خیلی قابل تأملند چون هنوز داستان به جایی نرسیده که بتوان آن را نقد کرد.

در برخی فضاها شاید مشابهت‌هایی باشد اما واقعاً نمی‌توان این سریال را با برخی از کارها خصوصاً “هزاردستان” مقایسه کرد. باید صبر کنیم تا قسمت به قسمت جلو برود، هم مخاطب در جریان کاملِ مضمون سریال قرار می‌گیرد و هم اینکه منتقدین به باور می‌رسند چقدر زود قضاوت کرده‌اند.

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید