آیا تب کرونا باعث تشنج می شود ؟ فرق تب کرونا با تب آنفولانزا و سرماخوردگی چیست ؟

تب کرونا باعث تشنج

آیا تب کرونا باعث تشنج می شود ؟

حالت‌های “تب” در کرونا، سرماخوردگی و آنفلوانزا چه تفاوتی دارند؟

رصد امروز ،  یکی از پرسش‌هایی که بسیاری از مردم با آن مواجه هستند و به نوعی دغدغه آنها در این روزهای کرونایی محسوب می‌شود، این است آیا به کرونا مبتلا شده‌اند یا خیر زیرا برخی از علائم این بیماری با برخی دیگر از بیمار‌ی‌ها مشابه است.

ادامه مطلب/فیلم پایین تر از تبلیغات

ممکن است عده‌ای در این روزها دچار سرماخوردگی شوند اما علائم اولیه آنها را نگران و گاهی راهی مطب‌ پزشک می‌کند و با انجام آزمایشات اولیه یا سی تی اسکن به استرس خود پایان دهند، این در حالی است که اگر اطلاعات کافی در خصوص بیماری کرونا و بیماری‌های مشابه آن داشته باشند، می‌توانند ضمن تسلط بر استرس و نگرانی‌ خود راه درست را برای درمان انتخاب کنند.

 سه بیماری وجود دارد که علائم آنها با یکدیگر همپوشانی دارد؛ سرماخوردگی، آنفلوآنزا و کرونا؛ در سرماخوردگی معمولا علائم سبک است و آهسته ایجاد می‌شود در واقع خود را با یک آبریزش بینی و عطسه نشان می‌دهد.

مرتبط  چند میلیون نفر کوپن دریافت می کنند ؟ + فیلم

مردانی متذکر شد: در سرماخوردگی تب به ندرت به ۳۸ درجه می‌رسد و شاید اصلا بروز نکند اما در آنفلوآنزا تب ناگهانی بوده و ممکن است به ۴۰ درجه نیز برسد همچنین این بیماری با بدن‌درد همراه است در حالی که بیماران کرونایی معمولا تبی بین ۳۸  تا ۳۹ درجه دارند البته به طور کلی، تب یافته بسیار شایعی در عفونت‌های دستگاه‌ تنفسی فوقانی است.

این فوق تخصص بیماری‌های عفونی با بیان اینکه با یک علامت نمی‌توان بیماری را تشخیص داد، می‌گوید: اگر تب در کنار آبریزش و گرفتگی بینی و عطسه‌های مکرر  باشد، سرماخوردگی محسوب می‌شود، اگر تب به همراه خلط سبز رنگ در گلو باشد سینه پهلو است و اگر تب همراه را بدن درد و کوفتگی باشد آنفلوآنزا است.

وی یادآور شد: معمولا تب در بیماران کرونایی حدود سه روز به طول می‌انجامد و در نُرم متوسط تا شدید آن ممکن است به چهار تا پنج روز نیز برسد در حالی که در سایر بیماری‌های مذکور، تب بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت قطع خواهد شد.

مرتبط  چند میلیون نفر کوپن دریافت می کنند ؟ + فیلم
اما آیا تب کرونا باعث تشنج می شود؟ 

 مینو صادقی متخصص بیماریهای عفونی درباره تب کرونا می گوید:
تب شایع‌ترین علامت در مبتلایان به کرونا بوده و در صورتی که جدی گرفته نشود منجر به تشنج شده و بویژه برای افرادی که صرع دارند، بسیار خطرناک است.

افرادی که دچار تب بالا می شوند باید سریع به مراکز درمانی انتقال یابند زیرا تب نشانه کرونا است و اگر درجه حرارت بدن بیشتر از ۳۷.۵ درجه سانتی‌گراد بود، حتما باید از داروی ضدتب استفاده و در صورت ادامه دمای بالای بدن، به پزشک مراجعه کنید.

با توجه به اینکه به فصل سرما نزدیک می شویم و آنفلوآنزا نیز از بیماریهای شایع این فصل است و تب نیز از علایم آن بوده، افراد با وجود شرایط کرونایی باید اگر دچار تب شدند حتما آن را جدی بگیرند.

تب کرونا باعث تشنج می شود

 

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید