کدام نماینده مجلس تقاضای ماشین شاسی بلند را دارد ؟ ماجرای کامل تحویل خودروی دنا به نمایندگان مجلس

کدام نماینده مجلس تقاضای ماشین شاسی بلند را دارد ؟

ماجرای جنجال برانگیز خودروی دنا به نمایندگان مجلس

رصد امروز ، در این چند روز اخیر خبر تحویل خودروی دنا به نمایندگان این دوره مجلس حسابی جنجال آفرید.

ماینده مجلس تقاضای ماشین شاسی بلند

روح الله ایزدخواه نماینده تهران سردمدار توئیت است، او که در ابتدای مجلس از اهدای کارت هدیه یکی از سازمان های دولتی استان به نمایندگان استان تهران خبرداده بود این بار پرده از ماجرای فروش خودروی دنا پلاس اتوماتیک به نمایندگان برداشت. البته ابتدا سید سعید لواسانی امام جمعه لواسان در حساب توئیتری خود خبر داد که به هر نماینده مجلس یک خودروی دنا پلاس به قیمت کارخانه داده‌اند و قرار است پول آن ماهانه از حساب نمایندگان کسر شود!

به دنبال این توئیت، ایزدخواه در صفحه اینستاگرامش ماجرای دناپلاس را به تفصیل توضیح داد. او در این شبکه اجتماعی نوشت:

“چند روز پیش خودروی دنا پلاس اتومات توسط مجلس به نمایندگان متقاضی تحویل شد. در ابتدای شروع مجلس، فرمی برای خودرو به نمایندگان داده شد تا نوع استفاده از خودرو را انتخاب کنند که سه گزینه داشت:

١. استفاده از خودروی مجلس با راننده، که در اینصورت، هزینه‌ها حسب میزان کاربرد و طبق تعرفه (ساعتی ٣٠ هزار و روزانه ۵٠٠ هزار تومان) از دریافتی ماهانه نماینده کسر می‌شود.

مرتبط  سخنان رهبر معظم انقلاب به همسر شهید فخری زاده + فیلم

٢. تحویل امانی خودروی صفر (پارس) به نماینده و عودت آن به مجلس در پایان نمایندگی، که در اینصورت پرداخت مبلغ مربوط به حمل و نقل (حدود ۵ میلیون)، از هزینه‌های دفتری ماهانه حذف می‌شود.

٣. فروش اقساطی یک خودروی صفر به نماینده (دنا یا پارس) که قسط آن از دریافتی ماهانه کسر شود.

بنده، چون خودرو نداشتم (همسرم یک خودروی ام وی ام ١١٠ به ارزش فعلی ۵٠ میلیون تومان دارد) گزینه سوم و نوع خودروی دنا پلاس اتومات را انتخاب کردم.

قیمت تحویل این خودرو به نماینده، ٣٠٢ میلیون تومان و اقساط آن ٣ ساله است. سند آن هم حداقل تا یک سال بنام مجلس است و امکان فروش به غیر ندارد.”

 او سپس از انصراف خود برای دریافت این خودرو خبر داد و نوشت: «علی‌رغم درخواست اولیه، انصراف خود را از تحویل خودروی دنا پلاس اعلام می‌دارم».

با یک حساب سر انگشتی، مشخص می شود نماینده حداقل ماهی ۱۳ میلیون ۳۰۰هزار تومان قسط می دهد، ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قسط خودرو و برای برگشت ودیعه وام مسکن یا اجاره بها پرداخت می کند یا اقساطی به صورت ماهانه از حقوق نماینده کسر می شود. نوروزی نماینده مردم رباط کریم و بهارستان با شنیدن این حساب و کتاب گفت: “با پرداخت این اقساط در نهایت ۴ تا ۵ میلیون از حقوق نماینده باقی می ماند.” بنابراین حداقل حقوق نماینده حدود ۱۵ تا ۱۷ میلیون تومان برآورد می شود.

مرتبط  لیست بیماری هایی که عقد را باطل می کند.

 نماینده رباط کریم ادامه داد: حقوق نماینده با درنظر گرفتن حق رانندگی دست کم ۱۵ میلیون تومان می شود.

او در ادامه این گفت‌وگو اشاره می کند زمانی که نماینده شده بود، (اشاره او به مجلس هشتم است)، با ۱۳۰  میلیون تومان توانست خانه ۷۰ متری تهیه کند که خانه را به پسر یا دامادش می دهد و در ادوار بعدی با دریافت ودیعه مسکن، خانه های دیگری تهیه می کند.

اما در این میان واکنش تند یک نماینده به ماجرای دریافت دناپلاس که خواستار خودروی شاسی بلند بود نیز به این جنجال دامن زد.

لطف الله سیاهکلی نماینده قزوین:
در دوره قبل نماینده‌ها شاسی بلند گرفتند، ما از جیب خودمان ماشین می خریم و در طول ۴ سال این ماشین اسقاط می‌شود؛ آیا این درست است که این هزینه از جیب من نماینده باید پرداخت شود.
برای رفتن به مناطق کوهستانی و روستایی شاسی بلند می خواهم، اگر این ماشین را بفروشم با ۴۰۰ میلیون تومان اضافه هم نمی شود شاسی بلند خرید.
دولت به جای اینکه نمایندگان را در مقابل هجمه افکار عمومی قرار دهد، باید دفترکار ، ماشین و نیروی انسانی بیشتری در اختیار نمایندگان بگذارد.

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید