بیوگرافی کامل جو بایدن و همسرش + عکس ناگفته های زندگی جو بایدن

بیوگرافی کامل جو بایدن و همسرش + عکس

ناگفته های زندگی جو بایدن

رصد امروز ، جویابدن یکی از دو کاندید انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است و رقیب دونالد ترامپ.

ادامه مطلب/فیلم پایین تر از تبلیغات

جو بایدن متولد ۲۰ نوامبر ۱۹۴۲ در شهر اسکرانتون پنسیلوانیای آمریکا ، سیاستمدار است.

فارغ التحصیل دکترای رشته حقوق از دانشگاه سیراکیوس در ایالت نیویورک می باشد که از کار وکالت شروع کرد سپس نماینده سنا و معاون رئیس جمهور شد.

این سیاستمدار کهنه کار ۱۸۳ سانتی متر قد و ۷۲ کیلوگرم وزن دارد.

جوزف رابینت بایدن جونیور (Joe Biden) در ۲۹ آبان ۱۳۲۱ در یک خانواده با مذهب کاتولیک مسیحی بعنوان اولین فرزند به دنیا آمد و یک خواهر و دو برادر نیز دارد.

پدرش جوزف رابینت بایدن یک فروشنده موفق اتومبیل و تاجر سابق نفت بود و مادرش کاترین فینگان خانه داری می کرد.

در دوران تحصیل بازیکن حرفه ای فوتبال تیم مدرسه بود و مدتی هم بیس بال بازی می کرد تا اینکه در رشته تاریخ و علوم سیاسی لیسانس گرفت.

از ۲۴ سالگی موسسه وکالت ویلمینگتون مشغول بکار شد و کنار آن تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکترا در رشته حقوق را ادامه داد.

بایدن در سال ۱۹۶۹ وقتی ۲۷ ساله بود بعنوان یک دموکرات وارد انتخابات شورای شهر نیوکاسل شد و توانست با ۲۰۰۰ رای پیروز شده و تا سال ۱۹۷۲ در شورا باشد. او در سال ۱۹۷۲ که ۳۰ ساله بود نامزد مجلس سنای آمریکا از ایالت دلاویر شد و در کمال ناباوری بعنوان جوانترین سناتور با کسب آرای مردم وارد مجلس شد.

بایدن جزو شش جوان تاریخ مجلس سنای آمریکا می باشد.

ازدواج اول و مرگ همسر

جو بایدن در سال ۱۹۶۶ وقتی ۲۴ ساله بود با خانم نیلیا هانتر (Neilia Hunter) همکلاسی خود در دانشگاه ازدواج کرد که ثمره این زندگی یک دختر و دو پسر شد.

مرتبط  عکس توئیت پاک شده سفیر چین چه بود ؟

اما در سال ۱۹۷۲ اتومبیل شورولت همسرش خانم نیلیا با یک تریلر حامل ذرت تصادف کرد که در این حادثه همسر و دخترش درجا کشته شدند.

جو بایدن و همسر اولش
جو بایدن و همسر اولش

در این حادثه دو فرزند پسر وی با اینکه به شدت دچار شکستگی شدند اما از سانحه تصادف جان سالم به در بردند.

بایدن بعد از مرگ همسر از مجلس سنا استعفا داد تا از پسرانش مراقبت کند اما رهبر اکثریت سنا با اینکار مخالفت کرد و او را در مجلس نگه داشت.

او سوگند خود برای مقام سناتوری کنگره را در کنار بستر پسرانش در بیمارستان ادا کرد.

پنج سال بعد از تصادف و مرگ همسر اول خود در سال ۱۹۷۷ با یک معلم بنام جیل تریسی ازدواج کرد این خانم سرپرستی دو فرزند قبلی همسرش را نیز برعهده گرفت.

این زوج بعدها صاحب یک فرزند دختر شدند و بایدن نام دخترش را بیاد دختر متوفی اش نائومی گذاشت.

 

انتخابات ریاست جمهوری ۱۹۸۸

بایدن سال ۱۹۸۷ در ۴۵ سالگی وارد کارزار انتخابات ریاست جمهوری ۱۹۸۸ در دوران رونالد ریگان شد اما در نهایت به دلیل فشار رسانه ای پیرامون سرقت ادبی یکی از سخنرانی های کمپین تبلیغاتی خود انصراف داد.

بایدن سال ۱۹۸۸ دچار دو آنوریسم عروق مغزی یکی در سمت راست و دیگری در سمت چپ شد که او را دچار صرع می کرد و ریسک عمل بالایی داشت.

با این حال تحت عمل جراحی قرار گرفت و درمان شد ، او بعد از جراحی مدتی هم درگیر بیماری آمبولی بود.

این سیاستمدار بعد از اولین انتخابات سال ۱۹۷۲ در شش دوره بعدی سنا در سال های ۱۹۷۸ ، ۱۹۸۴ ، ۱۹۹۰ ، ۱۹۹۶ ، ۲۰۰۲ و ۲۰۰۸ اغلب ۶۰ درصد آرا را به دست آورد.

بایدن سال ۲۰۰۸ برای دومین بار در ۶۶ سالگی برای انتخابات ریاست جمهوری نامزد شد اما بعد از پیروزی درون حزبی باراک اوباما و انتخابش بعنوان رئیس جمهور از سال ۲۰۰۹ بعنوان معاون وی تا سال ۲۰۱۷ در قدرت بود.

مرتبط  چرا دولت روحانی برای افزایش قیمت ارز اصرار دارد ؟
جو بایدن و همسر دومش
جو بایدن و همسر دومش

ماجرای مرگ پسر ۴۶ ساله اش

در سال ۲۰۱۵ بو بایدن پسر ۴۶ ساله اش به دلیل ابتلا به سرطان درگذشت ، او از سال ۲۰۱۳ از ابتلای خود به این بیماری اطلاع داشت.

با این حال نامادری اش گفت با اینکه تشخیص‌ ها از ویرانگر بودن بیماری خبر می ‌داد اما همیشه امید داشتیم و هیچگاه نا امید نبودیم.

درمان ‌ها پس از درمان ‌ها را امتحان کردیم و همیشه فکر می‌ کردیم که او زنده می ‌ماند تا زمانی که برای همیشه چشمانش را بست.

بایدن برای سومین بار نامزد انتخابات ۳ ماه نوامبر ۲۰۲۰ در ۷۸ سالگی شده است و باید با دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی آمریکا سر ریاست جمهوری بجنگد.

دیدگاه نسبت به ایران

او که در زمان امضای برجام از حامیان آن بود بعد از خروج ترامپ از این توافق او را سرزنش کرد و رسیدن به توافق بهتر را توهم خواند می گوید ایران هسته ای خطرناک است اما برای برجام چندین سال فشار تحریم ، دیپلماسی دقیق و حمایت جامعه جهانی صرف شده است.

می گوید دونالد ترامپ فاسد ترین رئیس جمهور آمریکا در دوران معاصر این کشور است و تلاش های او برای بهبود اوضاع این موضوع را بیشتر آشکار می کند.

بایدن در جریان انتخابات ریاست جمهوری برای ۲۰۲۰ می گوید دوست دارد یک اوباما البته نه باراک بلکه میشل بعنوان معاون در کنار وی باشد

از حامیان اصلی این نامزد ریاست جمهوری می تواند به هیلاری کیلینتون ، باراک اوباما و سوزان رایس اشاره کرد.

و بعد از  ترور سردار سلیمانی با دستور ترامپ گفت : اینکار با هدف جلوگیری از حملات آتی ایران نتیجه عکس خواهد داشت .اقدام ترامپ احمق ، مثل انداختن یک دینامیت در یک قوطی کبریت است.

جو بایدن و خانواده

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید