سید حسن خمینی کاندید ریاست جمهوری ۱۴۰۰ می شود؟ سید حسن خمینی یکی از چهره‌هایی است که باعث اجماع اصلاح‌طلب‌ها خواهد شد

سید حسن خمینی کاندید ریاست جمهوری 1400

سید حسن خمینی کاندید ریاست جمهوری ۱۴۰۰ می شود؟

سید حسن خمینی یکی از چهره‌هایی است که باعث اجماع اصلاح‌طلب‌ها خواهد شد

رصد امروز ، این روز‌ها فضای سیاسی کشور در حالی سپری می‌شود که هر روز گمانه زنی‌هایی در مورد شرکت برخی از چهره‌های سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ را شاهد هستیم.

گمانه زنی‌هایی که مشخص نیست جنسشان حقیقت است یا شایعه؛ در این گمانه زنی‌ها اسم حجت‌الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی نیز به گوش می رسد؛ آن هم بعنوان یکی از نامزدهای مورد نظر جریان اصلاحات.

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی که وجهه سیاسی اش در چارچوب اصلاح طلبان تعریف شده و همیشه به صورت بالقوه نامزد اصلاح طلب در هر انتخاباتی بوده است، اما آیا قرار است این بالقوه بودن را به بالفعل شدن تبدیل کند؟

علی صوفی فعال اصلاح‌طلب و دبیرکل حزب پیشرو اصلاحات در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اذعان به اینکه از پیوستن سید حسن خمینی به لیست نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ خبری ندارد، بیان کرد: با توجه به اینکه هنوز بسیاری از مسائل اصلاح طلبان مشخص نیست, تمام این مسائل گمانه زنی است.

سید حسن خمینی کاندید ریاست جمهوری 1400
سید حسن خمینی کاندید ریاست جمهوری ۱۴۰۰ ؟!

وی ادامه داد: به هر حال هر چه به اسامی نهایی و اجماع در انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم، علاوه بر فعال‌تر شدن خود داوطلبان، در نهایت مشخص می‌شود که چه کسانی به صورت ۱۰۰ درصد قصد دارند نامزد شوند و چه کسانی با اینکه پیش از این گمان می‌رفت قصد نامزد شدن دارند، از میدان رقابت کنار رفته اند.

صوفی با بیان راهبرد جدید اصلاح طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری آینده گفت: اصلاح طلبان به دنبال این هستند تا راهبردی را که در انتخابات سال گذشته تعیین کرده بودند، تغییر داده و رویکرد جدید و متفاوتی نسبت به گذشته داشته باشند، در نتیجه قصد دارند تنها نامزدهای شاخص اصلاح طلب را به مردم معرفی کنند، افرادی که چهره مطرحی بوده و بتوانند اعتماد برانگیز باشند و مردم را ترغیب برای حضور در انتخابات کنند و فردی که با اتکا به او بتوان مشکلات و مسائل را حل کرد.

این فعال اصلاح طلب در پایان با اشاره به شخصیت شناخته شده حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی تاکید کرد: قطعا سید حسن خمینی یکی از همان چهره‌هایی است که با پشتوانه خانوادگی که دارد و همچنین شخصیت خوبی که از خود نشان داده است، قطعا باعث اجماع اصلاح طلب‌ها خواهد شد، ولی در حال حاضر این‌ها همه گمانه زنی است.

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید