آیا مسواک زدن از ابتلا به کرونا جلوگیری می کند؟ مسواک بزنیم کرونا نمی گیریم ؟

مسواک زدن از ابتلا به کرونا جلوگیری

آیا مسواک زدن از ابتلا به کرونا جلوگیری می کند؟

مسواک بزنیم کرونا نمی گیریم ؟

رصد امروز ، نظافت دهان و شستشوی دندان‌ها امری مهم و ضروری برای پیشگیری از نفوذ کرونا در داخل دهان است و همه ما ممکن است حداقل یک بار و حداکثر سه بار در طول روز دهان خود را با مسواک شستشو دهیم و برای اینکه از تمیز شدن کامل آن‌ها اطمینان حاصل کنیم از دهان شویه و نخ دندان هم استفاده کنیم.

ادامه مطلب/فیلم پایین تر از تبلیغات

بر اساس گزارش منتشر شده در دیلی میل مسواک زدن می تواند از ابتلا به کرونا جلوگیری کند. مسواک زدن قبل از خروج از خانه به دفع کووید۱۹ کمک می‌کند.

پروفسور مارتین ادی استاد دانشگاه بریستول می‌گوید مسواک زدن به دلیل داشتن مواد ضد باکتری شبیه آنچه در ژل دست وجود دارد، ویروس را از بدن دفع می‌کند.
وی گفت دولتها باید مردم را به دو بار مسواک زدن در روز و قبل از خروج از خانه تشویق کنند.

مرتبط  اسم و عکس سرکرده داعشی که وارد ایران شد ؟

اما ضدعفونی کردن برس مسواک نیز مهم می باشد .

 برس مسواک از ایده آل ترین مکان ها برای رشد و تکثیر باکتری ها یا ویروس ها به شمار می رود . به طور کلی توصیهمی شود در حالت معمول هر سه ماه یک بار مسواک تعویض شود .جداسازی و ضدعفونی کردن محیط از جمله اقداماتی است که در شرایط ابتلا به این بیماری باید رعایت شود.

مسواک زدن از ابتلا به کرونا جلوگیری

پیشگیری از آلودگی مسواک

برای جلوگیری از انتشار بیماری از طریق مسواک توصیه می‌شود از نگهداری مسواک‌ها در کنار یکدیگر خودداری کنید.از نگهداری مسواک در محیط گرم و مرطوبی مثل سرویس بهداشتی و حمام خودداری کنید.ضمنا پیش از هر بار مسواک زدن دست های خود را با آب و صابون بشویید تا تماس دست آلوده باعث انتقال آلودگی به مسواک نشود .

مرتبط  مجازات مخدوش کردن پلاک

ضد عفونی مسواک آلوده

همچنین به منظور ضدعفونی مسواک لازم است آن را به مدت ۳۰ دقیقه در لیوانی حاوی دهان شویه قرار دهید سپس به خوبی آن را با آب بشویید و چند دقیقه در جایی بگذارید تا خشک شود. سپس با گذاشتن آن در درپوش مخصوص از آلوده شدن مجددش جلوگیری کنید.

تعویض مسواک مبتلای بهبود یافته

توصیه می‌شود درصورت ابتلا به بیماری، پس از بهبود یافتن مسواک خود را حتما عوض کنید و مسواک قدیمی را به روشی کاملا ایمن در سطل زباله بیندازید. همچنین تاکید می‌شود که در صورت ابتلا به بیماری کووید ۱۹ یا ابتلای یکی از اعضای منزل به این بیماری، مسواک را با استفاده از آب اکسیژنه ۵ صدم درصد به مدت حداقل یک دقیقه ضدعفونی کنید و به مدت ۱۰ دقیقه آن را در لیوان آبی قرار دهید. سپس آن را به‌خوبی با آب بشویید و استفاده کنید.

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید