ماجرای عروسک آوردن به جای فرزند آوردن در خانواده های ایرانی تمایل خانواده های ایرانی به عروسک داری به جای فرزند داری

عروسک آوردن به جای فرزند آوردن

ماجرای عروسک آوردن به جای فرزند آوردن در خانواده های ایرانی

تمایل خانواده های ایرانی به عروسک داری به جای فرزند داری

رصد امروز ، رویترز در گزارشی عجیب ادعا کرد که خانواده های ایرانی تمایل بیشتری به عروسک آوردن به جای فرزند آوردن دارند.

در این گزارش آمده است که با توجه به مشکلات تورم و اقتصادی موجود در ایران ، برخی از خانواده ها در ایران احتمال داشتن فرزندان بیشتر بار اقتصادی یا عاطفی زیادی را تحمیل می کند  برای همین منظور آنها به داشتن فرزند علاقمند هستند بنابراین عروسک های کودکانه را گزینه ای مناسب به جای نوزاد زنده کرده اند.

بسیاری از مشتریان عروسک های نوزادی کسانی هستند که فرزندشان از داشتن برادر یا خواهر محروم است و خواهان یک خواهر و برادر هستند تا از تنهایی رهایی یابند. والدین این عروسک ها را در اختیار آنها قرار می دهند تا جلوی نق زدن و شکایتشان را بگیرند.

رسم داشتن یک فرزند عمدتا به دلیل هزینه ها و اوضاع اقتصادی است اما آنها درک نمی کنند که داشتن یک خواهر و برادر واقعی نمی تواند از این طریق جایگزین شود.

رویترز نوشته که بسیاری از زوج ها ترجیح می دهند فرزند واقعی نداشته باشند حتی زنان مجرد نیز با در اختیار گرفتن این عروسک ها به آرامش می رسند.

رشد جمعیت‌ کشور در سال‌های اول انقلاب حدود ۲.۴۵ درصد بود؛ به این معنا که جمعیت کشور سالانه حدود ۲.۵ درصد نسبت به سال قبل افزایش می‌یافت.

با وقوع کاهش جمعیت به خصوص در دهه ۱۳۷۰ به ناگهان یک شاخص از این رقم کم شد و در ابتدای ورودی به دهه ۸۰ به شاخص حدود ۱.۵ رسیدیم و طبق آخرین آمارها نیز در سال ۱۳۹۸ رشد جمعیت کشور متاسفانه برای اولین بار در تاریخ ایران به کمتر از یک درصد رسیده است.

عروسک آوردن به جای فرزند آوردن

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید