تاریخ دقیق هالووین ۲۰۲۰ هالووین 2020 چه روزی است ؟

تاریخ دقیق هالووین 2020

تاریخ دقیق هالووین ۲۰۲۰

هالووین ۲۰۲۰ چه روزی است ؟

رصد امروز ، هالووین از جمله جشن های سنتی، شاد و مفرح و البته کمی ترسناک است. این روز را با پوشیدن لباس‌های ترسناک، خوردن غذاها و شیرینی‌های هالووینی و تزیینات مخوف جشن می گیرند.

ادامه مطلب/فیلم پایین تر از تبلیغات

روز جشن هالووین تعطیل رسمی در کشورهایی است که این روز را جشن می گیرند.

در گذشته این روز فستیوالی با چاشنی مذهبی بود و در فرهنگ مردمانی که آن را جشن می‌گرفتند، اهمیت و جایگاه ویژه‌ای داشت.

این جشن از تاریخ ۳۱ اکتبر به مدت ۳ شبانه روز می باشد ، از نمادهای این جشن کدو تنبل و شبح و روح های پارچه ای می باشند ، رنگ نارنجی و سیاه نیز جزو رنگ های اصلی تم هالوین می باشند . گاهی اوقات نیز از حیوانات نیز در این جشن بکار گرفته می شود که اغلب این حیوانات کلاغ ، خفاش و عنکبوت هستند

در حال حاضر، این جشن یکی از محبوب‌ترین جشن‌های آمریکا به‌ حساب می‌آید. مردم آمریکا ۶ میلیون دلار صرف برگزاری این جشن می‌کنند. این رقم هالووین را بعد از کریسمس، به دومین جشن بزرگ این سرزمین بدل می‌سازد.

ریشه‌ جشن هالووین به جشنواره‌ای سلتی به نام ساوین (Samhain) باز می‌گردد. سلتی‌ها که ۲۰۰۰ سال پیش در نواحی ایرلند، انگلیس و فرانسه زندگی می‌کردند، فستیوال ساوین را در اول نوامبر جشن می‌گرفتند.

این روز علامتی از آخر تابستان و فصل برداشت و آغاز تاریكی و زمستان سرد بود، یعنی بخشی از سال كه اغلب با مرگ و میر انسان ها در ارتباط بوده است. سِلت ها معتقد بودند كه در شب قبل از سال جدید، مرز بین جهان زندگان و مردگان محو و تار می شود. در شب سی و یكم اكتبر آنها ساوین را جشن می گیرند، شبی كه معتقد بودند ارواح مردگان به زمین بازمی گردند.

تم امسال هالووین ۲۰۲۰ را در اینجا ببینید

تاریخ دقیق هالووین 2020
تاریخ دقیق هالووین ۲۰۲۰

سلت ها فكر می كردند كه به غیر از ایجاد مشكل و آسیب زدن به محصولات، حضور ارواحی از جهان دیگر كار پیشگویی در مورد آینده را برای كاهنان سلتیكی آسان تر می نماید. برای مردمانی كه به صورت كامل به جهان طبیعی و فناپذیر وابسته بودند، این پیشگویی ها منبعی مهم برای دستیابی به آسایش و هدایت در طول زمستان طولانی و تاریك بود.

این روز نماد به پایان رسیدن روزهای تابستان و فصل برداشت و همچنین آغاز تاریکی و فصل سرد زمستان بود. فصل زمستان در باور سلت‌ها با مرگ انسان‌ها گره خورده بود و اعتقاد داشتند که یک‌ شب قبل از سال نو، مرز بین دنیای مردگان و زندگان برداشته می‌شود و مردگان می‌توانند وارد این دنیا شوند. به همین علت آن‌ها بازگشت ارواح مرگان به دنیای زمینی را با برگزاری فستیوال ساوین درشب سی و یکم اکتبر جشن می‌گرفتند.

كاهنان برای یادبود این رویداد آتشكده های مقدس و بزرگی را احداث كردند، مكانی كه مردم در آن جمع می شدند تا محصولات و حیواناتی را برای خدایان سلتیك قربانی نمایند. در طول جشن، مردمان سلت لباس های محلی به تن می كردند، كه معمولاً از جنس سر و پوست حیوانات بودند و تلاش می كردند تا طالع یكدیگر را بازخوانی نمایند.
وقتی جشن به پایان می رسید، آنها مجدداً اجاق های آتش خود را شعله ور می ساختند، چراكه این آتشدان ها عصر آن روز به خاطر آتشكده مقدس خاموش شده بودند تا مردم را از زمستان پیش رو در امان نگاه دارد.

تاریخ دقیق هالووین 2020
تاریخ دقیق هالووین ۲۰۲۰
اما چطور این جشن مخوف به جشنی شاد و مفرح تبدیل شد؟

در اواخر دهه‌ی ۱۸۰۰، جنبشی در آمریکا به وجود آمد تا هالووین را به جشنی شاد برای دورهم بودن همسایه‌ها تبدیل کند و جنبه‌های ترسناک آن مثل پرسه زدن ارواح، شوخی‌های خطرناک و جادوگری را کمرنگ‌تر کند. در آغاز قرن نوزدهم، شرکت در مهمانی‌ هالووین،‌ به شیوه‌ی رایجی برای برپایی جشن در  این روز تبدیل شد.

مهمانی‌ها بیشتر بر روی بازی، غذای فصل، لباس‌های مخصوص و شادی متمرکز بودند. روزنامه‌ها و رهبران اجتماعی،‌ والدین را تشویق می‌کردند تا عناصر ترسناک و منفی را از جشن هالووین حذف کنند. درنتیجه‌ی این تلاش‌ها در ابتدای قرن بیستم، هالووین رفته‌رفته خرافات و رنگ و بوی مذهبی خود را از دست داد و به شکل امروزی خود در آمد.

کاخ سفید و جشن هالووین ۲۰۲۰

تاریخ دقیق جشن هالووین در تقویم سال ۹۹

تاریخ جشن هالووین در تقویم شمسی برابر است با :

شنبه ۱۰ آبان ماه سال ۱۳۹۹

تاریخ جشن هالووین در تقویم قمری برابر است با : 

۱۴ ماه ربیع الاول سال ۱۴۴۲

تاریخ جشن هالووین در تقویم میلادی برابر است با :

۳۱ اکتبر سال ۲۰۲۰

تم امسال هالووین ۲۰۲۰ را در اینجا ببینید

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید