جدیدترین قیمت آزمون آیلتس ۹۹ در ایران هزینه آزمون آیلتس 99 در ایران چقدر است؟

قیمت آزمون آیلتس 99

جدیدترین قیمت آزمون آیلتس ۹۹ در ایران

هزینه آزمون آیلتس ۹۹ در ایران چقدر است؟

رصد امروز ، آزمون آیلتس هم از غافله افزایش قیمت ها جا نماند. این آزمون با افزایش قیمت همراه است.

ادامه مطلب/فیلم پایین تر از تبلیغات

قطعا کسانی که حتی فکر مهاجرت یا ادامه تحصیل به ذهنشان خطور کرده است نام آزمون آیلتس را شنیده اند.

آزمون آیلتس (به انگلیسی: IELTS) که برگرفته از سرواژگان (International English Language Testing System) است ، یک امتحان زیان انگلیسی است که از اعتبار بین المللی ای برخوردار است.

این امتحان معیاری است جهت سنجش دانش زبان انگلیسی اشخاصی که می‌خواهند در کشورهای انگلیسی زبان درس بخوانند، کار کنند و یا به آن کشورها مهاجرت نمایند. امتحان IELTS با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می‌شود.

مرتبط  قیمت طلا و سکه و دلار امروز ۸ آذر ۹۹

این امتحان از بالاترین و معتبرترین استانداردهای بین‌المللی جهت سنجش سطح زبان انگلیسی داوطلبان پیروی می‌کند و چهار توانائی Writing،Reading،Listening و Speaking را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. بسیاری از دانشگاه ها در کشورهای مختلفی همچون کانادا، انگلستان، استرالیا، نیوزلند و آمریکا امتحان IELTS را به رسمیت می‌شناسند.

همچنین جهت مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزلند، داشتن مدرک IELTS الزامی است. این امتحان در بیش از ۲۷۰ مرکز امتحانی واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می‌گردد.

نحوه نمره دهی در این آزمون از ۰ تا ۹ می باشد که البته نمرهٔ قبولی برای این آزمون وجود ندارد اما به طور معمول سطح ۵ نمرهٔ متوسط و ۶ به بالا خوب تلقی می‌شود.

اما قیمت آزمون آیلتس در ایران چقدر شده است ؟

تنها مرجع صادرکننده مجوز فعالیت جهت برگزاری آزمون‌های بین المللی در ایران ، سازمان سنجش کشور است.

مرتبط  قیمت طلا و سکه و دلار امروز ۸ آذر ۹۹

تاریخ ۵ آبان ماه ۱۳۹۹ سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان نهاد ناظر برگزاری آزمون‌های بین المللی، نرخ جدید ثبت نام آزمون آیلتس مبلغ ۶ میلیون و ۱۵۱ هزار و ۴۰ تومان محاسبه و به مراکز برگزاری آزمون، ابلاغ شده است.

وجه واریزی از سوی داوطلبان جهت ثبت نام در آزمون آیلتس، به صورت علی الحساب بوده و این بدان معناست که چنانچه قبل از برگزاری آزمون تغییر قابل اعتنایی (افزایش یا کاهش) در نرخ ارز از سوی بانک مرکزی و سایر شاخص‌های اقتصادی اعلام شود، مابه التفاوت نرخ قطعی ثبت نام از داوطلبان اخذ و یا به آنان عودت داده می‌شود.

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید