مجوز کنسرت در تهران در کرونا مجوز برگزاری کنسرت در تهران داده شده است ؟

مجوز کنسرت در تهران در کرونا

مجوز کنسرت در تهران در کرونا

مجوز برگزاری کنسرت در تهران داده شده است ؟

رصد امروز ، در شرایطی که کرونا بسیار شیوع پیدا کرده و آمار مبتلایان و متوفیان روز به روز در حال افزایش است و این موضوع بسیار نگران کننده برای کادر درمان و مردم شده است ، ستاد ملی مقابله با کرونا هر چند وقت یکبار تدابیر و محدودیته هایی را اعمال می کند. از بسته شدن جاده های کشور در زمان نزدیکی تعطیلات رسمی و جلوگیری از سفرها تا اعمال محدودیت های شغلی و تعیین ساعت کاری.

جدیدترین محدودیت های کرونایی که این ستاد اعلام کرده است باز بودن تا ساعت ۱۸ عصر از تاریخ ۲۰ آبان تا ۲۰ آذر است. هم چنین ساعات کاری مترو و بی آر تی تا ساعت ۲۰:۰۰ اعلام شده است.

اما باشگاه خبرنگاران جوان اعلام کرده است که ستاد ملی مقابله با کرونا طی مصوبه جدید خود برگزاری کنسرت با شرایطی خاص ممکن  دانسته است.

ستاد ملی مقابله با کرونا در مصوبه جدید خود اعلام کرد که برگزاری کنسرت با شرایطی خاص ممکن است؛ در این باره با محمد اله یاری مدیر دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت‌وگو کردیم.

وی به خبرنگار ما گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا انجام مشاغل ردیف‌های دو، سه و چهار را تا ساعت ۱۸ مجاز دانسته است. فعالیت‌های هنری هم مشمول مشاغل ردیف دو تا چهار می‌شوند.

اله‌یاری ادامه داد: برگزاری اجرا‌های صحنه‌ای بستگی به این دارد که سالن‌ها و شرکت‌ها تقاضای برگزاری کنسرت خود را به دفتر موسیقی ارائه کنند. رعایت دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا، ملاک برگزاری فعالیت‌های هنری است.

پیشتر مسقف نبودن سالن یکی از شرایط لازم برای برگزاری کنسرت بود؛ اما ظاهراً دیگر مسقف نبودن، جزو شرایط برگزاری کنسرت نیست. دو هفته قبل برگزاری کنسرت در جزیره کیش به دلیل شیوع کرونا لغو شد

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید