قسمت آخر سریال پایتخت ۶ کی پخش می شود ؟ پخش قسمت آخر سریال پایتخت ۶ چی شد ؟

قسمت آخر سریال پایتخت ۶

قسمت آخر سریال پایتخت ۶ کی پخش می شود ؟

پخش قسمت آخر سریال پایتخت ۶ چی شد ؟

رصد امروز ، شیوع کرونا سرانجام برخی از سریال های پربیننده تلویزیونی را در هاله ایی از ابهام فرو برد. برخی سریال ها ناتمام گذاشته شدند و یا تولید فصل های آتی رو به تعویق انداختند.

یکی از سریال هایی که همه منتظر پخش قسمت آخر آن هستند، سریال پایتخت است. سریالی که بدهی‌اش به مردم را فراموش کرده، “پایتخت” است. مجموعه‌ای که فصل ششم آن همه مخاطبان علاقه‌مند به این سریال را شوکه کرد. مفاهیم خانوادگی که به جای تماشای شکوهش، افولش را نشانِ مخاطب داد. از فضای نقد این مجموعه بگذریم که بارها درباره‌اش صحبت شده و گفتنی‌های بسیار هم دارد نکته به پایان رساندن فصلِ نیمه تمامش است.

فصل ششم “پایتخت” بنابر گفته سیروس مقدم کارگردانش قرار بود سال گذشته به آنتن برسد. البته از نظرِ پایتختی‌ها کرونا فقط سر صحنه فیلمبرداری سریال‌های تلویزیون اتفاق می‌افتد. چون قراردادهای سریال‌های خانگی و سینمایی‌شان نشانی از تب و تاب و استرس و اضطرابِ کرونا ندارد. کارگردان “پایتخت” سال گذشته این مژده را داده بود مخاطبین “پایتخت” منتظر قسمت‌های پایانی‌اش باشند.

این ۴ قسمت باقیمانده از آن موقع تا الان دستخوشِ خیلی از اتفاقات شد. زمانی گفتند قرار است حتی فصل هفتمی طراحی شود و ماجرای تفاهمی جدید به میان آمد. بازار گرمی‌هایی که به سبک و سیاقِ خبرسازی‌ها و حاشیه‌پراکنی در فضای‌مجازی نه تنها این روزها بلکه در زمانِ پخش هم ایجاد می‌شد.

زمانی که کارگردان می‌گفت سانسور نشده، اما در فضای‌مجازی عنوان می‌کردند تلویزیون، “پایتخت” را سانسور کرده! الان هم می‌گویند پای “پایتخت۷” در میان است. موضوع مذاکرات جدی صداوسیما و سازندگان را مطرح کرده‌اند و حتی رسیدنِ سریال به کنداکتور رمضان تلویزیون. عوامل اصلی خود سریال و مدیران مربوطه تلویزیون، هنوز جواب روشنی درباره ساختن یا نساختن سریال عنوان نکرده‌اند.

البته پیگیری‌ها نشان می‌دهد، قرار بوده ۴ قسمت باقیمانده از سریال را از دی‌ماه کلید بزنند و تصویربرداری کنند که هنوز خبری نشده! در این حال و احوال با پخشِ مجدد سریال پایتخت در شبکه آی‌فیلم، جریانی در فضای‌مجازی به راه افتاده که صداوسیما این روزها علاقه خود را به ساخت فصل هفتم سریال نشان داده و در هفته‌های اخیر پیشنهاد ساخت آن را برای نوروز ۱۴۰۰ به سازندگان این مجموعه داده‌اند.

در هر حال چه بازیگران اصلی سرکار باشند و چه دستمزدها بالاتر رفته باشد، پایتختی‌ها باید بدهی خودشان را به مخاطبِ تلویزیون که ۶ فصل این سریال را دنبال کرده، ادا کند. در کنار حضور پررنگ بازیگران اصلی پایتخت در پروژه‌های دیگر، سیروس مقدم هم در برنامه‌ای تلویزیونی اعلام کرده که می‌خواهد سریال ماورایی کار کند.

باید منتظر بمانیم و ببینیم مسئولین جدید در سیما چه تمهیدی برای تعین تکلیف سریال “پایتخت” خواهند داشت؟ با توجه به حضور الهام غفوری تهیه‌کننده این مجموعه تلویزیونی در جلسه تهیه‌کنندگان و روایتی از چالش با شبکه نمایش‌خانگی و بالا رفتن دستمزدها اتفاق جدیدی رخ خواهد داد و یا مدیری در تلویزیون درباره سریال “پایتخت” روشن و شفاف صحبت می‌کند.

حمید شاه‌آبادی به عنوان معاون جدید سیما حتماً باید وارد چالشِ دستمزدهای نجومی بازیگران شود که سرمنزل اصلی خیلی از هنرمندان قرار گرفته تا به این منظور یا کاری را زمین بزنند و یا انگیزه حضور در آن کار را پیدا کنند. این وابستگی بیش از حدِ به اسپانسرها و حضور پررنگ بازرگانی صداوسیما به کارهایی مثل “پایتخت” هم ضربه زده و انتظارات و توقعات بازیگران را بالا برده و به نظر می‌رسد مشکل اصلی هم تحقق همین توقع‌ها باشد.

باید دید و منتظر ماند که آیا قسمت آخر سریال پایتخت ۶ تهیه و پخش می شود یا خیر ؟!

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید