خانه سبک زندگی سلامت جسم پشه ناقل کرونا است یا خیر ؟

پشه ناقل کرونا است یا خیر ؟ آیا پشه ویروس کرونا را منتقل می کند؟

پشه ناقل کرونا هست

پشه ناقل کرونا است یا خیر ؟

آیا پشه ویروس کرونا را منتقل می کند؟

رصد امروز ،  ویروس کرونا که تقریبا تمام دنیا را فلج کرده است و باعث مرگ و میر بسیاری در جهان شده ، مردم را مجبور به خانه نشینی و قرنطینه و رعایت پروتکل های بهداشتی کرده است.

راه های انتقال ویروس کرونا را کمتر کسی است که نداند اما آیا این ویروس مسری از راه پشه و سایر حشرات هم منتقل می شود؟

طبق تحقیقاتی که انجام شده است یک فرد سالم اگر چیزی حدود ۱۵ دقیقه به طور مداوم با فردی مبتلا به کرونا در یک اتاق باشد حتی با ماسک و فاصله اجتماعی نیز احتمال ابتلا به کووید-۱۹ را افزایش می دهد. بنابراین جریان داشتن هوا در اتاق و خانه می توان ابتلا به این ویروس را کاهش دهد. اما سوال اینجاست که آیا ویروس کرونا از طریق پاسیو هم منتقل می شود؟

پشه ناقل کرونا است
آیا پشه ناقل کرونا است ؟

مسعود مردانی، عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا در گفتگو با خبرنگاران به این سوال پاسخ داده و تاکید کرد: ممکن است پاسیوها عاملی برای شیوع کرونا باشد. کووید-۱۹ یک ویروس زئونوتیک (نوپدید) است که بین حیوان و انسان مشترک است. امکان دارد که پرندگان یا حیواناتی که به پاسیو می آیند و می روند باعث انتشار این بیماری شوند و ایجاد آلودگی کند.

وی در پاسخ به این سوال که ممکن است راه نیش پشه این ویروس انتقال پیدا کند؟ گفت: اگر هست من اطلاعی ندارم. هنوز در مورد این مسئله نتیجه تحقیقاتی منتشر نشده است.

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید