تاریخ تولد آشا محرابی + بیوگرافی آشا محرابی چند سالشه ؟

تاریخ تولد آشا محرابی + بیوگرافی

آشا محرابی چند سالشه ؟

رصد امروز ، به بهانه بازی آشا محرابی در سریال شرم برای شما همراهان گرامی بیوگرافی آشامحرابی را منتشر کردیم.

آشا محرابی در شهر تهران به دنیا آمد، او فارغ التحصیل دوره کارشناسی در رشته مترجمی زبان انگلیسی و دوره کارشناسی ارشد در رشته روابط بین الملل است او فرزند اسماعیل محرابی بازیگر ایرانی است.

آشا دختر سیده فاطمه سید مدلل کار و اسماعیل محرابی از بازیگر پیشکوست ایرانی میباشد، پدرش در نوجوانی آشا از مادرش طلاق گرفت و زندگی جدیدی را شروع کرد است. خانوم محرابی اصالتا شمالی می باشد. آشا محرابی چندین سال است که ازدواج کرده است و متاهل می باشد.

تاریخ تولد آشا محرابی
تاریخ تولد آشا محرابی

آشا محرابی ۳۱ مرداد ماه سال ۱۳۵۲ در تهران متولد شد. اولین بار در ۱۳ سالگی در کنار پدرش در یک قسمت سریال آئینه ایفای نقش کرد اما با مخالفت پدر سراغ تحصیل و دانشگاه در رشته غیر هنری رفت.

بازی در سریال آئینه آغازی برای بازیگری آشا محرابی بود که راه او را برای ورود به دنیای تئاتر و رادیو هموار کرد اما جدایی پدر در دوران نوجوانی از خانواده ضربه سنگینی را به خانم بازیگر وارد کرد و به گفته خودش مدتها طول کشید تا بتواند با این ماجرا کنار بیاید.

آشا محرابی در یکی از گفتگوهایش به ماجرای جدایی پدر و مادرش اشاره کرد و از دوران سختی که بعد از این جدایی به خانواده تحمیل شد صحبت کرد و گفت:پدرم در دورانی که من نوجوان بودم از ما جدا شد و ترجیح داد زندگی جدیدی را تجربه کند و تا سالها از او خبری نداشتیم و بعد از اینکه من بازیگر شدم یکبار روی صحنه تئاتر من را دید و اطلاعی از بازیگر شدنم نداشت. رفتن پدرم ضربه سختی را به زندگی من وارد کرد اما توانستم از آن دوران سخت عبور کنم و روی پای خودم بایستم و قوی تر شوم.

برای اولین بار در سال ۱۳۷۴ با قبولی در آزمون ورودی به نمایش های رادیو پیوست و بعنوان بازیگر، کارگردان و نویسنده شروع به فعالیت کرد .بعدها با تشویق مرضیه صدرایی در دوبله تست دارد و دوبلوری را نیز تجربه کرد.

مرتبط  اسم اصلی رویا تیموریان چیست ؟

همزمان با تحصیلات دانشگاهی اش، به کانون هنری مرحوم استاد حمید سمندریان رفت و فارغ التحصیل بازیگری و کارگردانی از کانون استاد سمندریان شد. وی همچنین فارغ التحصیل کارگردانی و فیلمسازی از سینمای جوان است. او دوره فیلمنامه نویسی را هم در کلاس های استاد ناصر تقوایی در آموزشگاه کارنامه گذرانده است. او همچنین فارغ التحصیل فیلمسازی از کانادا نیز هست.

پس از ورود به رادیو، کار در صحنهٔ تئاتر را در سال ۱۳۷۷ با بازی در نمایش دایره گچی قفقازی به کارگردانی استاد حمید سمندریان در تالار اصلی تئاتر شهر آغاز کرد. بعدها در کسوت بازیگر، نویسنده و کارگردان کار در این حیطه هنری را ادامه داد و در نمایش هایی مثل «خسیس»، «خانهٔ برنارد آلبا»، «سه خواهر»، «زیرگذر سقاخانه»، «اتوبان»، «من حرفی ندارم دنبالشو نگیر» و … به ایفای هنر پرداخت.

تاریخ تولد آشا محرابی
تاریخ تولد آشا محرابی

آشا محرابی در مصاحبه ایی از جدایی پدرش اسماعیل محرابی می گوید :

بینندگان تلویزیون آشا محرابی را زمانی که دختر نوجوانی بود در یک قسمت از سریال «آیینه» دیدند، اما پس از آن خبری از او نبود تا حدود ۱۵ سال بعد که به‌عنوان بازیگری شناخته ‌شده در تئاتر، تلویزیون و سینما مطرح شد. دلیل این وقفه طولانی چه بود؟

در آن زمان ۱۳ سال داشتم و سراسر وجودم عشق به بازیگری بود. بعد از «آیینه» پیشنهادهایی برای بازی در تلویزیون و سینما داشتم، اما به دلایلی مجبور شدم از دنیای بازیگری دور بمانم و مشغول تحصیل شوم. این جریان حدود ۱۰ سال به طول انجامید و زمانی دوباره به دنیای بازیگری برگشتم که از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده بودم.

در آیینه همبازی اسماعیل محرابی (پدرتان) بودید. آیا مسیر شما برای ورود به دنیای بازیگری با حمایت او هموار شد؟ چون در این صورت این پرسش ایجاد می‌شود که چرا بعد از آیینه فعالیتی نداشتید؟

نه، به‌هیچ‌وجه. در واقع نقش پدرم بیشتر بازدارندگی بوده تا حمایت. در همان دوران با آقای اسماعیل محرابی قرار گذاشته بودیم که من درسم را بخوانم و او شرایط ورودم به بازیگری را فراهم کند. در واقع نوعی قرارداد معنوی بود که من کاملاً روی آن حساب کرده بودم.

مرتبط  اسم اصلی رویا تیموریان چیست ؟

مثل خیلی از پدرهای بازیگر که فرزندانشان را برای بازیگری معرفی می‌کنند…

دقیقاً. اشکالی هم ندارد، چون اگر کسی واقعاً مستعد باشد می‌تواند از این میانبر استفاده کند و اگر مستعد نباشد با پارتی‌بازی به جایی نمی‌رسد. به هر حال من تمام برنامه‌های زندگی‌ام را در آن زمان براساس قراری که با اسماعیل محرابی داشتم تنظیم کردم، ولی زمانی که نوجوان بودم او از ما جدا شد و ترجیح داد زندگی تازه‌ای را تجربه کند. به این ترتیب قرار ما به هم خورد و دیگر خبری از او نداشتم تا وقتی که در تئاتری بازی می‌کردم و او برای تماشا آمده بود. وقتی مرا دید خیلی تعجب کرد و گفت نمی‌دانستم که بازیگر شده‌ای. شاید اگر همان زمان با آن علاقه و انرژی سراغ بازیگری می‌رفتم بسیار زودتر از این می‌توانستم به مقصودم برسم.

گفتید نقش پدرتان بیشتر بازدارندگی بوده. از چه جهت؟

ببینید، زمانی که او رفت تمام برنامه‌هایی که برای آینده داشتم به هم خورد. اصلاً دلیل این‌که در رشته‌ای غیرهنری کنکور دادم همین قرار بود که در نهایت منتفی شد. همه موقعیت‌هایی که من در بازیگری به دست آوردم با تلاش شخصی خودم بود. الان که به گذشته فکر می‌کنم می‌بینم چه دوران دشوار و پردردسری را گذراندم. حس کودکی را داشتم که بیدار می‌شود و می‌بیند عروسکش مرده است. ضربه سختی بود. مدت‌ها طول کشید تا بتوانم بر اوضاع پیرامونم مسلط شوم، ولی در مجموع همین دشواری‌ها و تلاشی که برای ایستادن روی پای خودم کردم باعث شد قوی‌تر شوم و دید بهتری نسبت به حرفه‌ام پیدا کنم. مجبور شدم مسیری را که به زندگی‌ام تحمیل شده بود تا انتها بروم و بعد دوباره برگردم سر نقطه اول و همه‌چیز را از نو شروع کنم.

طبیعی است که وقتی کسی با تلاش خودش و بدون حمایت دیگران به هدفش می‌رسد احساس بهتری دارد.

همین‌طور است و بجز احمد آقالو که بهترین دوست و مشاورم بود، کسی از من حمایتی نکرد. او تنها کسی بود که قواعد رفتار حرفه‌ای را به من آموخت و در همه کارهایی که می‌کردم از مشورت دلسوزانه او بهره‌مند بودم.

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید