تاریخ تولد سیاوش طهمورث + بیوگرافی سیاوش طهمورث چند سالشه ؟

تاریخ تولد سیاوش طهمورث

تاریخ تولد سیاوش طهمورث + بیوگرافی

سیاوش طهمورث چند سالشه ؟

رصد امروز ، به بهانه پخش سریال شرم ، در اینجا مروری داریم بر بیوگرافی سیاوش طهمورث بازیگر فقید سینما و تلویزیون.

 

سیاوش طهمورث نخستین بار در تلویزیون، سال ۱۳۶۱ در سریال همشهری بازی کرد و و با فیلم “آن سفر کرده” در سال ۱۳۶۳ وارد سینما شد. از مهم‌ترین آثار سیاوش طهمورث می‌توان به بازیگری در سریال نابرده رنج، سریال زیر تیغ و سریال شاه شکار اشاره کرد که بازی در سریال زیر تیغ بیشتر باعث شهرت وی شد.

بازیگر نقش مقتدر و با جذبه داروغه سریال «گرگها» که در کارنامه اش بسیاری نقش ها از جمله بازی در مجموعه های تلویزیونی «آینه»، «در پناه تو»، «شلیک نهایی»، «وکلای جوان»، «به سوی افتخار»، «آبی مثل دریا»، «فکر پلید» و… دیده می شود، یکی از سردمداران ایفای نقش های ضد قهرمان است. او به واسطه سالها سابقه بازیگری روی صحنه تئاتر و شناخت کامل از ابزار بازیگری به خوبی از صدای خاص و میمیک چهره اش در ایفای نقش های خاکستری سود برده، طوریکه به قول خودش گاهی با ایفای برخی نقش ها با اعصاب و روان مخاطبش بازی کرده است.

مرتبط  قسمت اول سریال روزهای آبی کی پخش می شود ؟

 

حتماً حضور او در نقش عمو، در سریال «زیر تیغ» (محمدرضا هنرمند) را به خاطر دارید او همه ویژگی های یک ضد قهرمان را در بازی اش داشت.

سیاوش طهمورث در تئاتر هم فعالیت کرده و نمایش‌ های متعددی را روی صحنه برده است. سیاوش طهمورث علاوه بر بازیگری فعالیت های دیگری مانند: دوبله، کارگردانی و نویسندگی نیز انجام میدهد.

حسن طهمورث‌نیا مشهور به سیاوش طهمورث ۳ اسفند ۱۳۲۵ در تهران بدنیا آمده است. وی  بازیگر تئاتر، سینما، تلویزیون ایرانی است.  فارغ التحصیل رشته تئاتر از دانشکده هنرهای دراماتیک است، سیاوش طهمورث  ۲ برادر و ۲ خواهر دارد و خودش فرزند آخر خانواده است. سیاوش طهمورث در ۷ سالگی پدر خود را از دست داد و از ۱۳ سالگی برای امرار معاش مجبور به کار کردن شد و به همین دلیل به صورت شبانه درس خواند، در ۱۷ سالگی به حرفه بازیگری وارد شد و در آن مدت به دلیل شرایط مالی بسیار بد، گاهی برادر بزرگترش به او کمک مالی میکرد.

متولد محله امیریه و به قولی بچه تهرون است. از آن بچه تهران های خوش قول و خوش اخلاق که بازی در قالب نقش های با ابهت و گاه خشن، روحیه مهربان، لطیف و طناز او را از ما مخفی نگه داشته است.

مرتبط  اسم اصلی رویا تیموریان چیست ؟

سیاوش طهمورث در سال ۱۳۵۲ ازدواج کرده و متاهل است. او دارای ۲ فرزند : یک پسر و یک دختر و ۲ نوه پسری است، به همسرش می گوید که خیلی دوستش دارد و بعد از اینهمه سال زندگی مشترک از او قدردانی می نماید از اینکه قربون صدقه الکی نمی رود می گوید واینکه چرا مردم ما به دروغ و با تظاهر برای هم، پای تلفن و یا حضوری از کلمات عشقم، نفس و عمرم استفاده می کنند بعضی وقتها بهتر است عشق در عمل باشد تا اینکه به دروغ بیان شود. عشق حرمت دارد و باید واقعی و از ته قلب و با خلوص نیت باشد تا بدین صورت ابراز شود.

سیاوش طهمورث و دخترش
سیاوش طهمورث و دخترش

طهمورث به موازات تلویزیون در تئاتر هم فعالیت کرده و نمایش های متعددی را روی صحنه برده که از تازه ترین آن جمله می توان به عاشق کشون، معرکه در معرکه و سوگ سیاوش اشاره کرد. دوبله، کارگردانی و نویسندگی از دیگر فعالیت های این هنرمند است.

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید