مجازات مخدوش کردن پلاک مخدوش کردن پلاک ماشین چه مجازاتی دارد ؟

مجازات مخدوش کردن پلاک

مجازات مخدوش کردن پلاک

مخدوش کردن پلاک ماشین چه مجازاتی دارد ؟

رصد امروز ،  برخی از افراد هستند که برای فرار از دوربین های طرح ترافیک در سطح شهر اقدام به مخدوش کردن پلاک خودرو خود می کنند.

 سرهنگ محمد رازقی، رئیس مرکز فرماندهی وکنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور پایتخت، به طرح ویژه پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در برخورد با خودروهای دارای پلاک مخدوش پرداخت و اظهار داشت: مأموران پلیس راهور تهران در مواجهه با خودروهایی که دارای پلاک مخدوش هستند، ضمن اعمال قانون، راننده را به دستگاه قضایی معرفی خواهند کرد، چرا که طبق قانون، تغییر پلاک جرم تلقی می‌شود.

رئیس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور پایتخت اعلام کرد: بر طبق قانون، مجازات مخدوش کردن پلاک، حبس ۶ تا یک‌ساله را در بر دارد.

مرتبط  بانک هایی که وام ۳۰۰ میلیونی فوری می دهند .

وی در پاسخ به پرسش دیگری در این خصوص که وضعیت تخلفاتی که راننده متخلف با تغییر ارقام پلاک انجام داده برای مالک واقعی پلاک چگونه است، تصریح کرد: برخی رانندگان متخلف با تغییر اعداد و ارقام، پلاک خود را تغییر می‌دهند که خلافی و تخلف خودروی‌شان برای پلاک جدید ثبت می‌شود، در این صورت بعد از مواجهه پلیس با این دسته از رانندگان متخلف، این افراد ملزم هستند که خلافی پلاک جدید را پرداخت کرده و صفر کنند.

اما جدیدا بخاطر شیوع موج سوم کرونا ، دولت محدودیت های کرونایی سفت و سختی را وضع کرده است. یکی از این محدودیت ها ، اعمال منع تردد از ساعت ۹ شب تا چهار صبح است. در صورت عدم رعایت این طرح ماشین های شخصی مشمول جریمه نقدی خواهند شد.

مرتبط  بانک هایی که وام ۳۰۰ میلیونی فوری می دهند .

در همین راستا رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور بیان می کند: اگر فردی برای جلوگیری از جریمه شدن در زمان منع تردد، پلاک خودرو را مخدوش کند علاوه بر جریمه ۲۰۰ هزارتومانی، خودرو به پارکینگ منتقل شده و آن فرد به محاکم قضایی معرفی می‎شود

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید