تاریخ تولد صابر ابر بازیگر + بیوگرافی صابر ابر چند سالش است؟

تاریخ تولد صابر ابر بازیگر

تاریخ تولد صابر ابر بازیگر + بیوگرافی

صابر ابر چند سالش است؟

رصد امروز ،  صابر ابر برای اولین بار با برنامه رنگین کمان پا به تلویزیون گذاشت. او در برنامه رنگین کمان با نام نیما شناخته می‌شد و این اسم تا قبل از ورودش به سینما روی او مانده بود. سپس در مسابقه ۱۰۰ ثانیه هم بعنوان مجری  حضور داشت. مدتی هم در شبکه سه به اجرای برنامه پرداخت. صابر ابر جزو مجریانی است که وقتی وارد دنیای بازیگری شد به شدت موفق بود و این اتفاق برای کمتر مجری پیش می آید.

ویدئویی که در زیر می بینید از اولین اجراهای صابر ابر در تلویزیون است.

با وجود همه این علایق متفاوت او به شدت به بازیگری علاقه دارد. ولی کار اجرا در تلویزیون را هم دوست دارد.او برای جشنواره کارنامه که تنها جشنواره خصوصی تئاتر کشور است، یک تئاتر کار کرد که موفق هم بود و جایزه کارگردانی، نمایشنامه، بازیگری زن و طراحی صحنه گرفت.

سال ۱۳۸۴ اولین کار سینمایی‌اش را با نام شاعر زباله‌ها شروع کرد، در سال ۸۶ بازی در فیلم دایره رنگی چهره‌اش شناخته شد، اما حضورش در فیلم جهانی درباره الی اصغر فرهادی باعث محبوبیت و شهرت وی شد.

صابر ابر متولد ۱۸ خرداد ۱۳۶۳ در تهران، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون و کارگردان تئاتر ایرانی است. وی فارغ‌التحصیل از رشته مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی فیروزکوه و فوق لیسانس سینما دارد. صابر ابر قبل از بازیگری فعالیت هایی همچون طراحی داخلی و نقاشی علاقه زیادی داشته و در این زمینه به فعالیت می پرداخته است.

تاریخ تولد صابر ابر
تاریخ تولد صابر ابر

 

بازیگری را دوران کودکی شروع کرد اما نه روی صحنه تئاتر یا جلوی دوربین. او می‌گوید: در دوره دبیرستان و راهنمایی و حتی آمادگی لحظه‌های بود که داشتم نقش بازی می‌کردم و خودم آگاه بودم ولی اطرافیانم نه. مثل مردن اول صبح، ترک خانه و از دور پاییدن رفتار دیگران. این‌جور شیطنت‌ها آغاز بازیگری اوست. وی فعالیت در تئاتر را از مدرسه آغاز کرد، بعد از یکی از اجراهای مدرسه‌ای در دوران راهنمایی، توسط خواهر مرضیه برومند که رابط درس ریاضی آن‌ها بوده به خانم مرضیه برومند معرفی می‌شود.

صابر ابر در ۱۳ سالگی نقش کوتاهی در سریال بازگشت به خانه ایفا می‌کند. سپس در سال ۱۳۷۹ مرضیه برومند در بخش‌های کوتاهی از سریال داستان‌های نوروز از او استفاده می‌کند و ابر بعد از داستان نوروز تصمیم جدی می‌گیرد که همین حرفه را ادامه دهد. او بعد از مشاوره گرفتن از کسانی مثل مرضیه برومند و مصطفی احمدی به مؤسسه کارنامه معرفی می‌شود. این مؤسسه با مدیریت آموزشی پرویز پرستویی سومین دوره از فعالیت‌هایش را پشت سر می‌گذاشت.

صابر ابر درباره اجرای کار در صحنه تئاتر چنین می‌گوید: “ﺗﺌﺎﺗﺮ ﺑﺮاﯾﻢ ﺗﻌﺮﯾﻒ دﯾﮕﺮی دارد و دﻧﯿﺎﯾﺶ ﺧﺎرج از ﺳﯿﻨﻤﺎﺳﺖ، ھﻤﺎنطﻮر ﮐﻪ ﺳﯿﻨﻤﺎ اﯾنطﻮر اﺳﺖ. ﺗﺌﺎﺗﺮ ﺑﺮای ﻣﻦ ھﻨﺮ ﻧﻤﺎﯾﺶ اﺳﺖ. آﻧﺠﺎ ﺧﻮدم را ﺑﻪ ﻧﻤﺎﯾﺶ ﻣﯽﮔﺬارم. اﻣﺎ ﺳﯿﻨﻤﺎ ھﻨﺮ ﻧﻤﺎﯾﺶ ﻓﯿﻠﻢ اﺳﺖ. ﯾﮏ ﮐﻠﯿﺘﯽ را ﺑﻪ ﻧﻤﺎﯾﺶ ﻣﯽﮔﺬارد از ﻧﻮر و ﺗﺼﻮﯾﺮ و ﺻﺤﻨﻪ و ﺑﺎزی و … ﺳﺘﺎرهﺑ ﻮدن ﯾﻌﻨﯽ ﻣﯿﻞ ﺑﻪ اﯾنﮐﻪ ﺗﻮ ﺑﺨﻮاھﯽ و ﻓﺮﺻﺖ داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﯽ ھﻤﻪ ﺟﺎ دﯾﺪه ﺷﻮی. ﻣﻦ ﻧﻘﺶھﺎﯾﯽ را ﻣﯽﭘﺬﯾﺮم ﮐﻪ ﭼﯿﺰی در آن‌ها وﺟﻮد داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ ﻧﻪ اﯾنﮐﻪ ﺻﺮﻓﺎ در ھﻤﻪ ﺻﻔﺤﺎت ﻓﯿﻠﻤﻨﺎﻣﻪ ﺣﻀﻮر داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ. ﺳﺨﺖ اﺳﺖ در ﺳﯿﻨﻤﺎی اﯾﺮان ﻣﺎﻧﺪﮔﺎر ﺑﺎﺷﯽ و ﺧﻮب ﺑﻤﺎﻧﯽ.”

تاریخ تولد صابر ابر
تاریخ تولد صابر ابر

صابر ابر  به خاطر بازی در فیلم درباره الی نامزد بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در ۲۷ امین جشنواره فیلم فجر و به خاطر بازی در فیلم دایره زنگی نامزد بهترین بازیگر نقش اول مرد برای در ۲۶امین جشنواره فیلم فجر شد.

صابر ابر در موسیقی نیز فعال است. وی همکاری با مهیار علیزاده در آلبوم در شعله با تو رقصان، به همراه پانته آ پناهی داشته است.

اطلاعاتی از متاهل بودن صابر ابر در دسترس نیست.

تاریخ تولد صابر ابر
تاریخ تولد صابر ابر

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید