سریال روزگار جوانی ۲ ساخته می شود ؟ جرئیات ساخت سریال روزگار جوانی ۲

سریال روزگار جوانی ۲

سریال روزگار جوانی ۲ ساخته می شود ؟

جرئیات ساخت سریال روزگار جوانی ۲

رصد امروز ، در سال ۱۳۷۷ یک مجموعه تلویزیونی از شبکه پنج سیما ، (که آن زمان یک شبکه تازه تاسیس بود و سه سال از عمر شبکه می گذشت)پخش می شد بنام روزگار جوانی. این سریال به یکی از محبوب ترین سریال های آن زمان محسوب شد و در ذهن همه مخاطبانش نقش بست و به سریالی نوستالژی تبدیل شد.

سریال روزگار جوانی به کارگردانی شاپور قریب و اصغر توسلی و به تهیه ‌کنندگی اصغر توسلی و به نویسندگی اصغر فرهادی ساخته شده بود.

ماجراهای دانشجویانی که به تهران آمده بودند و تصمیم گرفتند تا خانه ‌ای را به صورت مشترک اجاره کنند.  نصرالله رادش با لهجه و گویش آبادانی نقش حمیدرضا را پذیرفت، امین حیایی دیگر جوانِ قصه روزگار جوانی بود که نقش افشین را بازی می ‌کرد.

نقش دیگر دانشجوی قصه را بهزاد خداویسی ایفا می ‌کرد که در روزگار جوانی نام وی مجید بود پسر اصفهانی که رشته نقاشی را در دانشگاه می‌ گذراند. کیهان ملکی در نقش احد لهجه آذری و نقش پزشک را داشت و مهدی صبایی نقش شهریار را بازی می‌ کرد که اهل کرمانشاه بود و رشته کشاورزی می ‌خواند.

سریال روزگار جوانی ۲
سریال روزگار جوانی ۲

 

اما گویا قرار است سریال روزگار جوانی ۲ هم تهیه شود.

 روزگار جوانی وارد فصل جدید می ‌شوند و در پیش ‌تولید به سر می ‌برد. همین چندی پیش بود که سعید اشناب ، مدیر شبکه پنج درباره ساخت سریال‌ های جدید، نام فصل دوم روزگار جوانی و حتی ساخت عملیات ۱۲۵ جدید را آورد.

سعید اشناب ، مدیر شبکه پنج گفت:

” در حال حاضر یکسری از سریال ‌های گذشته را قرار است امروزی‌ کنیم و آن خاطره خوش و انرژی که از قبل بوده را با ساخت سری‌ های جدید تکرار کنیم. مثل روزگار جوانی ، عملیات ۱۲۵ و ان‌ شاء الله آقای رضوانی مدیر گروه فیلم و سریال شبکه تلاش می‌کنند در حوزه سریال‌ سازی انتظار مخاطب خوب تهرانی را برآورده کنیم. “

پیگیری ‌ها نشان می ‌دهد که روزگار جوانی این روزها با اصغر توسلی کارگردان در پیش ‌تولید به سر می ‌برند، گروه نویسندگان در حال نگارش داستان ‌های جدید این سریال‌ هستند تا بتوانند در اواخر دی ‌ماه یا اوایل بهمن ‌ماه کار را به مرحله تولید برسانند.

اصغر توسلی این روزها درگیرِ انتخاب بازیگرانِ فصل جدید روزگار جوانی است. نامی که از بازیگران قدیمی به میان می ‌آید نام بیوک میرزایی است که در فصل نخست، کاراکتر عباس آقا را بازی می‌ کرد.

خبری که این بازیگر در جریانِ گپ و گفت درباره دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبر انقلاب  داد. او این روزها در سریال جشن سربرون و کار رادیویی صبح جمعه با شما هنرنمایی می ‌کند.

داستانِ نسخه جدید روزگار جوانی قرار است حول محورِ دانشجویان دهه ۱۳۸۰ شمسی بگذرد. ۵ جوان و دانشجوی جدید مثل نسخه قدیمی ‌اش بازیگران اصلی داستان ‌اند و قصه‌ های امروزی دارد.

به تعبیر تهیه ‌کننده نسخه‌ ای که در ۳۰ قسمت ۳۰ قصه طراحی شده است.  همان شکل و شمایل اپیزودی در این نسخه هم رعایت می ‌شود. شخصیت‌ های اصلی داستان همچون فصل نخست، حول محورِ این ۵ دانشجو، در هر اپیزود و قسمت وارد ماجراهای نسخه جدید روزگار جوانی می ‌شوند.

قرار بود اواخر پاییز تولید در تهران آغاز شود، اما پیگیری‌ های جدید نشان می ‌دهد فصل جدید این مجموعه در مراحل پایانی نگارش قرار دارد و قرار است در اواخر دی ‌ماه یا اوایل بهمن ‌ماه جلوی دوربین برود. تهیه ‌کننده پیش از این ابراز امیدواری کرده بود کار را بتوانند هرچه زودتر آغاز کنند تا سریال به آنتن سال ۱۴۰۰ برسد.

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید