محدودیت های تردد شبانه تا کی ادامه دارد؟ محدودیت های تردد شبانه کرونایی تا آخر سال ادامه دارد ؟

محدودیت های تردد شبانه تا کی ادامه دارد

محدودیت های تردد شبانه تا کی ادامه دارد؟

محدودیت های تردد شبانه کرونایی تا آخر سال ادامه دارد ؟

رصد امروز ، به دنبال شیوع کرونا و افزایش آمار مبتلایان به این ویروس و آمار فوتی های بالا در کشور، ستاد ملی مقابله با کرونا محدودیت های کرونایی سفت و سختی را اعمال کرد. یکی از این محدودیت های کرونایی، منع عبور و مرور در شهرها بعد از ساعت ۲۱ شب بود.

به مرور و با کاهش چشمگیر تعداد مبتلایان و فوتی های کرونا ، مردم منتظر برداشتن این منع تردد هستند که گویا منع عبور و مرور فعلا به قوت خود باقی است.

اما این محدودیت های تردد شبانه  تا کی ادامه دارد؟

علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در نشست خبری که به صورت مجازی برگزار شد، اظهار کرد: باید به این سوال پاسخ سوال داده شود که چرا محدودیت ایجاد می‌شود؟ باید توجه داشت که محدودیت‌ها به این دلیل اعمال می شود که ما از شاخص‌ها و فاکتور‌هایی که باعث شیوع و بروز بیشتر بیماری می‌شود، جلوگیری کنیم.

محدودیت های تردد شبانه تا کی ادامه دارد
محدودیت های تردد شبانه تا کی ادامه دارد

 

تنها دلیل محدودیت‌های شبانه این است طبق برآوردی که تمامی روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی انجام دادند، ممنوعیت ترددهای شبانه کم هزینه‌ترین و موثرترین عاملی است که مانع دورهمی‌های خانوادگی می‌شود.

وی افزود: وضعیت اقتصادی ما مانند سایر کشور‌هایی که تحریم نیستند، نیست. ما واقعا مشکل داریم. باید یکبار دیگر از همه بازاریان، اصناف و… تشکر کنم که متحمل فشار اقتصادی بسیاری شدند و سهمشان در کاهش مرگ و میر بسیار چشم گیر است و همواره باید قدردان اصناف و کسبه باشیم و فراموش نکنیم که پا به پای کادر درمان مردم حمایت کردند. بنابراین محدودیت‌ها تا زمانی ادامه دارد که موثر باشد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: در فصل زمستان با توجه به سرد بودن‌ هوا در و پنجره بسته است و تهویه مناسب وجود ندارد و اگر دورهمی اتفاق بیفتد، میزان انتشار بیماری بالا می‌رود.

بنابراین ممنوعیت تردد شبانه در این شرایط می‌تواند در کاهش دورهمی‌های خانوادگی موثر باشد، قبلا در شهر‌های قرمز این محدودیت وجود داشت و پیشنهاد دادیم در شهر‌های زرد هم این محدودیت اعمال شود و به عبارتی در کل کشور تردد شبانه از ساعت ۹ شب به بعد ممنوع است.

وی گفت: یکی از موضوعات در این پاندمی بحث تغییر سبک زندگی است، ما بسیاری از عادات و رفتار‌های قبل از کرونا را دیگر نداریم. حال برخی از این تغییرات موقت است، اما برخی از تغییرات بعد از کرونا هم فکر می‌کنم به همین شکل ادامه یابد.

به عنوان مثال در سال ۱۳۹۷ در فصل آنفلوآنزا کسی ماسک نمی‌زد و یا در حالت سرماخوردگی افراد دست می‌دادند و روبوسی می‌کردند، اما در حال حاضر دیگر شاهد این رفتار‌ها نیستیم و امیدواریم این رفتار‌ها بعد از کرونا هم ادامه یابد؛ بنابراین فکر می‌کنم محدودیت‌های تردد شبانه تا پایان امسال ادامه یابد.

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید