آزاد شدن واردات خودرو در سال ۱۴۰۰ ؟! آیا در سال ۱۴۰۰ واردات خودرو آزاد می شود ؟

آزاد شدن واردات خودرو در سال ۱۴۰۰

آزاد شدن واردات خودرو در سال ۱۴۰۰ ؟!

آیا در سال ۱۴۰۰ واردات خودرو آزاد می شود ؟

رصد امروز به نقل از خبر فوری ، خبرهای جست و گریخته ایی حکایت از آن دارد که احتمال آزاد شدن واردات خودرو در سال ۱۴۰۰ وجود دارد.

علی جدی که نایب رئیس دوم کمیسیون صنایع مجلس است، به خبرنگار خبر فوری گفته است که برای نجات بازار خودرو دو راهکار مدنظر است. یکی ورود بخش خصوصی و رقابت موثر با خودروسازهای دولتی و دیگری واردات خودروهای خارجی دستکم تا حدی که بتواند قیمتهای موجود در بازار را کاهش دهد.

از سال ۱۳۹۷ و با خروج آمریکا از برجام که باعث لغو همکاری های ایران با خودروسازان جهانی شد، تاکنون بازار خودروهای خارجی قفل شده و به همین دلیل قیمتها در بازار به گونه ای عجیب بالا رفته است.

در صورتی که در بودجه ۱۴۰۰ ردیف بودجه ای برای اخذ مالیات از واردات خودرو پیش بینی شود، به این معناست که بازار خود را با شوک کاهش قیمت روبرو خواهد شد.

واردات خودرو در سال آینده نه فقط قیمت خودروهای خارجی را کاهش می دهد، که خودروهای داخلی را نیز با افت قیمت روبرو خواهد کرد.

همین موضوع باعث شده است تا در سالهای اخیر مقاومتهایی جدی در برابر واردات خودروهای خارجی، حتی واردات خودروهای دست دوم شکل بگیرد و باید دید که طلسم واردات در سال آینده شکسته خواهد شد یا نه.

 

آزاد شدن واردات خودرو در سال ۱۴۰۰

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید