تحویل سال ۱۴۰۰ چه ساعتی است ؟ سال ۱۴۰۰ چه ساعتی تحویل می شود ؟

تحویل سال ۱۴۰۰ چه ساعتی است

تحویل سال ۱۴۰۰ چه ساعتی است ؟

سال ۱۴۰۰ چه ساعتی تحویل می شود ؟

رصد امروز ، صدای پای نوروز و بهار به گوش می رسد و زمان زیادی تا رسیدن سال جدید ، سال ۱۴۰۰ نمانده است. اما نوروز و عید امسال متفاوت با سال های پیش است و حال و هوای نوروز سال گذشته را ندارد. دو سالی می شود که کرونا مهمان ناخوانده همه ما شده است و عید متفاوتی را برای همگی رقم زده است.

با اینکه همه ما ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی توصیه شده هستیم و کماکان باید دید و بازدید ها را کم و یا بسیار محدود کنیم تا از شر این بیماری هم خومان و هم عزیزانمان در امان باشند، اما تا حد امکان لحظه تحویل سال را گرامی میداریم.

قرائت قرآن و بوسیدن آن در ساعات تحویل سال از جمله آداب تحویل سال است. روی سفره هفت سین سکه که نشان از خیر و برکت و رفاه و آب نشان از روشنایی و گشایش کار و ماهی قرمز نشان از شگون دارد، گذاشته می‌شود. آیینه را هم که نشان از رفع کدورت و یکرنگی دارد در بالای سفره قرار می‌دهند.

حدود یک ماه تا لحظه تحویل سال ۱۴۰۰ هجری شمسی زمان باقی مانده است. امید که سال جدید برای همه هموطنان کشور عزیزمان ایران، سالی سرشار از پیشرفت و شادی باشد. بنا بر اعلام مصوبه شورای فرهنگ عمومی، تاریخ دقیق سال تحویل ۱۴۰۰ مشخص شده است.

تحویل سال ۱۴۰۰ چه ساعتی است
تحویل سال ۱۴۰۰ چه ساعتی است

لحظه تحویل سال ۱۴۰۰ چه ساعتی است؟

طبق اعلام شورای مرکز تقویم موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران:

لحظه تحویل سال ۱۴۰۰ هجری شمسی به ساعت رسمی جمهوری اسلامی ایران ساعت ۱۳ و ۷ دقیقه و ۲۸ ثانیه، روز شنبه ۳۰ اسفندماه ۱۳۹۹ هجری شمسی مطابق ۶ شعبان ۱۴۴۲ هجری قمری و ۲۰ مارس ۲۰۲۱ میلادی است.

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید