ماجرای علی شکارچی مرد دو زنه اینستاگرام چیست ؟ مرد شکارچی دو زنه در اینستاگرام کیست ؟

علی شکارچی مرد دو زنه

ماجرای علی شکارچی مرد دو زنه اینستاگرام چیست ؟

مرد شکارچی دو زنه در اینستاگرام کیست ؟

رصد امروز ، فضای مجازی فضای عجایب است. روزی نیست که وارد فضای مجازی و برخی اپلیکیشن ها نظیر اینستاگرام شویم و با خبر یا اتفاقی عجیب روبه رو نشویم ، خبرهایی که با شنیدن آن ها از تعجب شاخ در می آوریم.

این روزها علی مرد دو زنه به پدیده عجیب و جنجالی این روزها در اینستاگرام تبدیل شده است. مردی که با انتشار عکس های هر دو زنش در صفحه اینستاگرامش حسابی جنجال به پا کرده است.

قبل از اینکه به زندگی علی و اینکه او کیست و اهل کجاست بپردازم باید بگویم که چند وقتی است پدیده چند همسری و تبلیغ برای آن بیشتر شده است. البته این موضوع چند همسری چندان موضوع جدیدی نیست اما در فضای جامعه فعلی حسابی جنجال برانگیز است. هرازگاهی با بولد شدن یکسری از افراد که چند همسر دارند این موضوع مطرح و با افکار و عواطف عموم مردم بازی می شود.

به نقل از برترین ها ، تقریبا سال پیش همین موقع ها بود که موسسه ای در قم با عنوان  ” موسسه وطن توحیدی حیات حسنی در قم ” در حال تلاش برای برپایی کارگاه چند همسری بود ، که به موضوعاتی مانند ؛ ضرورت احیای فرهنگ چندهمسری»، «الزامات تشکیل خانواده‌های چندهمسری»، «احکام فقهی خانواده‌ها چندهمسری» و «مهارت‌های ارتباطی خانواده‌های چندهمسری» می پرداخت.

در همان بازه زمانی برنامه ایی هم از شبکه سوم سیما با نام “بدون توقف” پخش می شد که از این پدیده دفاع می کرد و محتوا و سخنان این برنامه تشویق و توسعه و قبولاندن پدیده چند همسری در کشور بود.

 بخش شدن این خبرها باعث توجه مردم شد که خب، بیشتر توجه منفی بود و واکنش بسیار زیاد کاربران را در پی داشت. به دنبال پخش شدن این اخبار ویدئویی هم از روحانی ایی به نام نوید ابراهیمی منتشر شد که چهار همسر داشت که در کنار هم زندگی می کردند و به گفته خود آقای ابراهیمی و همسرانشان در آرامش در کنار هم زندگی می کنند. سازنده این ویدئو تلاش داشت که نشان دهد برخلاف باورهای عمومی زندگی با همسران شوهر یا همان هوو سخت نیست و میتوان یک زندگی شاد و سرزنده را درکنار هم داشت !!

فیلم صحبت های نوید ابراهیمی و چهار زنش را در اینجا ببینید.

اما برخلاف تلاش سازندگان که می خواستند یک خانواده گرم را درکنار هم نشان دهند، در ذهن مخاطب زن را بعنوان ابزار و کالایی نشان دادند که بسیار از مردم به آن واکنش و اعتراضات تندی را داشتند.

اکنون نیز شخصی به نام علی برای چند همسری به نوعی تبلیغ می کند. اما علی شکارچی مرد دو زنه چه کسی است ؟

علی شکارچی مرد دو زنه
علی شکارچی مرد دو زنه

او اهل بوشهر است دارای دو همسر است که هردو از اقوامش هستند. علی به علی شکارچی مرد دو زنه مشهور شده است. ازدواج اول علی چند سال قبل بود که حاصل این ازدواج یک دختر است.

اکنون او مجدد ازدواج کرده و در صفحه خودش عکس ازدواج دومش را به همراه حضور همسر اولش منتشر کرده است. جالب اینجاست که هر دو همسر علی نیز این عکس را در صفحاتشان بازنشر کرده اند.

همسر اول علی در کپشن عکس نوشته است که وقتی کسی را دوست داشته باشید هر چیزی که او دوست داشته باشد را شما هم دوست دارید.

و همسر دوم او نیز در واکنش و صحبت های کاربران نوشته است که: همسر آن‌ها بدون پنهانکاری و با صداقت خواسته‌ی خود برای ازدواج مجدد را مطرح کرد و او و همسر اول شکارچی هم با این موضوع کنار آمدند.

 این تشویق و رسانه ایی شدن چند همسری درحالی اتفاق می افتد که مشکلات معیشتی و اقتصادی بسیاری گریبان گیر جوانان شده است که قدرت تشکیل شروع یک زندگی را از آنان سلب کرده است. تلاش های از این دست که توسط افراد خاصی صورت می گیرد نه تنها مشکل ازدواج جوانان را حل نمی کند بلکه بیشتر باعث متشنج کردن افکار عمومی می شود.

کسانی که پدیده چند همسری را رواج می دهند از این موضوع غافلند که حتی ساختار جمعیتی کشور ما اجازه چندهمسری را نمی‌دهد. بر اساس آمارهای منتشر شده رسمی، جمعیت  پسران در ایران از دختران بیشتر است.

علی شکارچی مرد دو زنه
علی شکارچی مرد دو زنه

 این پدیده و مطرح شدن آن درست زمانی که هنوز در جامعه بحث های تبعیض جنسیتی چون دوچرخه سواری زنان و یا ورزشگاه نرفتن آن ها به یک موضوع لاینحلی تبدیل شده است باعث ناراحتی بسیاری از زنان و فعالان حقوق زنان نیز شده است.

در آخر باید این را بیان کنیم که چندهمسری نه تنها با طبیعت زنان همخوانی ندارد، بلکه با فرهنگ و عرف و حتی بافت جمعیتی کشور سنخیت ندارد.

در چنین شرایط بهتر است کسانی که به دنبال تجدید فراش به زعم آنان مردان خدا هستند، این مردان را تشویق به حمایت از ازدواج جوانان کنند، تا جوانان نیز مانند مردان خدا از موهبت خانواده برخوردار شوند و این گونه جامعه نیز از آسیب‌های تجرد جوانان مصون بماند.

یک نظر

  1. اگر قبول کنیم که نظر نویسنده مقرضانه نبوده از ایشان یک سوال دارم و اینکه اگر جوان مجردی یا میانسال مجردی و امثال ایشان را که در خور ازدواج نیست و یا حد اقل نتوانسته رضایت دختری را جلب کند و یا دختر مورد رضایت خود را پیدا نکرده چه کمکی برای این دسته باید صورت داد و یا اینکه به زور این گروهها را به زوجیت هم در آورد و یا اینکه ازدواج امری شخصی است و به اجبار من و شما نباید صورت گیرد و شکل امکانی چند زنی برای مردی که توان مندی آنرادارد باید بخاطر سلیقه ای بودن باید متوقف شود و پی فراهم نمودن سلیقه نادانانی رفت که این حق خود را به تاخیر انداخته و یا به هر دلیلی جا مانده اند .. درحالی که عقل حکیمانه و شرع و طبیعت هم چند زنی را برای مرد ممکن میداند ولی سلیقه های فاسد آنرا ناصحیح میدانند .. تاخیر ازدواج جوانان بخاطر چند همسری نیست بلکه بخاطر نوع نگرش به ازدواج و رفاه طلبی در زندگی و پر توقعی است در حالی که عمده ازدواج های چند زنی با اندک هزینه و به صورت ساده ترین تشریفات و فقط برای رهایی از تجرد و فرزند آوری صورت میگیرد که جناب ابراهیمی هم به این نکته ها توجه داده ..
    حق باید آزاد باشد تا هر صاحب حقی به آسانی به حق خود برسند نه اینکه اسبهای توانا بسته شوند تا الاغها تنبل و بی حوصله پیروز میدان گردند…

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید