نام سال ۱۴۰۰ چیست ؟ رهبر چه نامی برای 1400 گذاشته است؟ رهبر انقلاب با نامگذاری سال 1400 به عنوان جهش تولید تاکید کردند

نام سال ۱۴۰۰ چیست؟

نام سال ۱۴۰۰ چی است؟ سال ۱۴۰۰چه نامی دارد؟

رهبر چه نامی برای ۱۴۰۰ گذاشته است؟ رهبر انقلاب با نامگذاری سال ۱۴۰۰ به عنوان جهش تولید تاکید کردند.

رصد امروز  و نام سال ۱۴۰۰، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیام نوروزی خود  نام سال ۱۴۰۰ را سال «تولید، پشتیبانی ها و مانع‌زدایی ها» نامگذاری کردند و فرمودند:شعار انقلابی جهش تولید امسال باید با حمایت همه‌جانبه کاملاً محقق شود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۰ هجری شمسی، با تبریک عید عید نوروز به هم‌میهنان بویژه خانواده‌های معظم شهیدان و جانبازان و همه ملت‌هایی که نوروز را گرامی می‌دارند، و با ابراز امیدواری به کسب برکات مادی و معنوی از تقارن سال جدید با اعیاد شعبانیه و متبرک شدن سال ۱۴۰۰ به دو عید نیمه‌شعبان و جشن ولادت حضرت ولی‌عصر(عج)، سال جدید را سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری کردند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سال ۹۹ را آمیخته با حوادث گوناگون و بی‌سابقه بخصوص پدیده ناآشنای کرونا خواندند و افزودند: کرونا زندگی مردم از جمله کسب‌وکارها، محیطهای درسی، اجتماعات دینی، ورزش و سفرها را تحت تأثیر قرار داد و ضربه سختی به اشتغال در کشور زد.
رهبر انقلاب اسلامی، جان باختن دهها هزار تن از مردم عزیز در اثر کرونا را تلخ‌تر از همه حوادث ۹۹ دانستند و با طلب رحمت و مغفرت الهی برای جان‌باختگان، با خانواده‌های داغدار آنان ابراز همدردی کردند.

رهبر انقلاب در ادامه شعار سال ۹۹ که جهش تولید نام داشت، امسال را سال «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» نام گذاری کردند. همچنین در پیام نوروزی خود بیان کردند که شعار جهش تولید تحقق پیدا نکرد. موانعی مانند تحریم ها، بیکاری، خروج سرمایه های کشور، عدم تحقق چشم انداز و همچین موانعی چون مسائل فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و حقوقی بر سر راه وجود دارد که همه دست به دست هم داد تا جهش و رونق تولید تحقق پیدا نکند.

نام سال ۱۴۰۰ چیست؟
نام سال ۱۴۰۰

تولید ملی بدون فراهم کردن زیر ساخت هایش محقق نخواهد شد. حمایت و پشتیبانی از تولید کنندگان و نظارت بر کار آنان یکی از همین زیرساخت ها می باشد. مخاطب شعاری که برای سال ۱۴۰۰ برگزیدند، آحاد مردم علی الخصوص تولیدکنندگان بخش های خصوصی و تعاونی، مجلس شورای اسلامی، دولت، قوه قضاییه و مراکز دانشگاهی هستند که باید دست در دست هم داده تا با برطرف کردن موانع حقوقی و قانونی، استفاده از ابزارهای حمایت مالی و نظارت بر اجرای قوانین راهگشای تولید باشند.

کشور در یک جنگ اقتصادی قرار دارد و تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی در سالی که گذشت به اوج خود رسید؛ بنابراین به نظر می رسد که سال ۱۴۰۰ در هر وضعیتی که باشد فشارهای اقتصادی کاهش پیدا کرده و وضعیت معیشتی بهتر خواهد شد. پس همه باید با تکیه بر سرمایه های مادی و معنوی، برای جهش تولید، کمتر شدن نرخ بیکاری، افزایش اشتغال، استقلال اقتصادی کشور تلاش کنند.

نام سال ۱۴۰۰

 شعار امسال چه نکاتی دارد؟

نکته اول: رهبری نامگذاری سال ها را به طور مشخص از سال ۱۳۷۸ آغاز کردند این سنت وارد ۲۲ سالگی خود شد.

نکته دوم: از دهه ۸۰ به بعد به جزء سال ۱۳۸۵ که به نام پیامبر بود تمامی سال مضامین مشخصی در حوزه سیاست گذاری داشتند.

نکته سوم: از سال ۱۳۸۸ دنباله دار عنوان اقتصادی برای هر سال انتخاب کرده اند.

نکته چهارم:در تمام دهه ۹۰ عناوین انتخاب شده وجه اقتصادی داشته است به بیان دیگر تمام عناوین اقتصادی بودند یا اقتصاد بخشی از شعار محوری سال بود.

نکته پنجم:نامگذاری سال ها در دهه ۹۰ نشان می دهد در طول این دهه رهبری به طور مشخص سه بار بر واژه تولید تاکید کرده اند پیش از این در سال های ۹۹ و ۹۸ نیز در عنوان سال از کلمه تولید استفاده شده است. البته سال ۱۳۹۷ نیز که عنوان حمایت از کالای ایرانی نام داشت در بطن خود حمایت از تولید را به همراه داشت.

نکته ششم:رهبری در سال ۹۲ که سال انتخابات بود علاوه بر اقتصاد از عنوان سیاسی نیز استفاده کردند، در این سال عنوان سال حماسه سیاسی و اقتصادی بود اما در سال ۱۴۰۰ که همزمان با انتخابات ریاست جمهوری از عنوان سیاسی استفاده نکردند. در سال ۸۸ نیز با وجود آنکه سال انتخابات بود شعار سال مضمون انتخاباتی نداشت. در سال ۱۳۸۴ اما عنوان سال برمشارکت عمومی تاکید داشت.

نام سال ۱۴۰۰

نام سال ۱۴۰۰ چیست
نام سال ۱۴۰۰

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید