روش عضو شدن در کلاب هاوس چطوری باید در کلاب هاوس عضو شویم ؟

عضو شدن در کلاب هاوس

روش عضو شدن در کلاب هاوس

چطوری باید در کلاب هاوس عضو شویم ؟

رصد امروز ، جدیدترین شبکه اجتماعی نوظهور فضای مجازی کلاب هاوس است. شاید شما هم وقتی وارد اینستای خود شدید متوجه شده باشید که بلاگرها و اینفلئونسرهایی که دنبال می کنید از کلاب هاوس گفته باشند و آیدی کلاب هاوس خود را استوری کرده باشند.

کلاب هاوس در اوایل سال ۲۰۲۰ ساخته شد و طی این روزها معروف شد. چیزی که فضای کلاب هاوس را از سایر پلتفرم ها جدا می کند ، نبود عکس و ویدئو در این شبکه اجتماعی است. در این شبکه اجتماعی شما فقط صحبت می کنید و حرف های بقیه را می شنوید. این اپلیکیشن صرفا با صداست و همه چیز زنده و همزمان اتفاق می‌افتد.

در واقع چیزی که کلاب هاوس را از دیگر شبکه‌های اجتماعی متفاوت می‌کند، این است که بدون متن، عکس و ویدئو توانسته تنها از طریق صوت، میلیون‌ها کاربر را شیفته خود کند. در این شبکه اتاق‌ها یا Room های مختلفی با موضوعات گوناگونی وجود دارد که همه اتفاق‌ها در آن زنده و همزمان از طریق گفت‌وگو بین افراد رخ می‌دهد.

شما می‌توانید خودتان یک اتاق مجازی ایجاد کنید یا به اتاق مجازی‌ای که دیگران ساخته‌اند بپیوندید. البته همه افراد در یک اتاق با هم نمی‌توانند شروع به صحبت کنند و هر اتاق یک یا چند مدیر برای مدیریت بحث‌ها دارد.

عضو شدن در کلاب هاوس

عضو شدن در کلاب هاوس
عضو شدن در کلاب هاوس

هنگام عضویت در این شبکه اجتماعی می‌توانید موضوعات مورد علاقه خود را انتخاب کنید تا این اپلیکیشن وقتی گروه‌هایی در مورد این موضوع صحبت می‌کنند به شما خبر دهد.

البته کلاب هاوس در حال حاضر برای نسخه ios  در دسترس است و نسخه اندروید فعلا ندارد.  در اوایل سال ۲۰۲۱، این اپ بیش از ۵ میلیون دانلود از اپل استور داشته و ارزش آن نزدیک به یک میلیارد دلار رسیده است.

عضو شدن در کلاب هاوس به همین راحتی ها نیست. فعلا باید برای ورود به این پلتفرم حتما گوشی آیفون داشته باشید چون هنوز نسخه اندروید آن منتشر نشده است.

البته این تنها محدودیت این شبکه اجتماعی نوظهور نیست بلکه اکنون تنها با دعوت نامه می‌توان در این شبکه اجتماعی عضو شد. در حقیقت هر شخص تنها با دریافت دعوت نامه از فردی که در اپلیکیشن عضو باشد، می‌تواند در این سرویس عضو شود. البته شما می‌توانید پیش از گرفتن دعوت نامه نام کاربری خود را رزرو کنید.

یکی از ویژگی های جالب این اپلیکیشن این است که اگر فردی توسط کاربران ریپورت شود نه تنها دیگر نمی‌تواند از کلاب هاوس استفاده کند بلکه فردی هم که او را تایید کرده نیز از این برنامه بیرون انداخته می‌شود و این موضوع می تواند آدم هایی را که در پلتفرم هایی مثل اینستاگرام به راحتی به فحاشی در زیر پیج افراد می پردازند محدود کند. البته از دیگر مزایای این پلتفرم هم مبتنی بر صدا بودن آن است که زحمت تایپ را کم و البته فضای صمیمی تری را هم ایجاد می کند.

جالب است که در کشور ما نیز برخی از سیاستمداران در این شبکه اجتماعی عضو شدند.

وزیر ارتباطات که خود در یکی از اتاق‌های گفتگوی شبکه اجتماعی «کلاب هاوس» حضور پیدا کرده بود، به سوالات تعدادی از کاربران درباره این پلتفرم پاسخ داد و اطلاعاتی را دراختیار کاربران قرار داد.

محمدجواد آذری جهرمی در پاسخ به این سوال که آیا مکالمات و صحبت‌های گروه‌ها در کلاب هاوس ضبط می‌شود گفت: هر کسی که در این کلاب است می‌تواند صحبت‌های گروه‌ها را ضبط کند یعنی بحث آزاد و آشکاری است چون صحبت‌ها در یک محیط عمومی اتفاق می‌افتد.

وی افزود: همه باید طبیعتا ادب را در هر فضایی رعایت کنند چون جمع یک جمع عمومی است و احترام همدیگر را نگه دارند. حضور در این کلاب مانند مواجه در جلسات حضوری است.

وی با تاکید بر این‌که بعید می‌داند برنامه‌ای برای فیلتر این شبکه وجود داشته باشد تصریح کرد: تا به حال چنین چیزی مطرح نشده است.

شبکه اجتماعی کلاب‌هاوس، یک شبکه گفت‌وگو محور است که افراد می‌توانند با حضور در اتاق‌های گفت‌وگوی آن درباره مباحث مختلف صحبت کنند. برخی از سیاستمداران نیز از این پلتفرم برای گفت‌گوی بی‌واسطه با مردم استفاده می‌کنند.

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید