سریال مست عشق کی پخش می شود ؟ سریال مست عشق از کدام شبکه ماهواره ای پخش می شود ؟

سریال مست عشق کی پخش می شود

سریال مست عشق کی پخش می شود ؟

سریال مست عشق از کدام شبکه ماهواره ای پخش می شود ؟

رصد امروز ، جدیدترین ساخته حسن فتحی ، کارگردان توانای کشورمان ، گویا قرار است از یک شبکه ماهواره ای فارسی زبان  پخش شود.

فیلم مست عشق به برهه‌ای از روزگار رویارویی مولانا جلال الدین بلخی(پارسا پیروزفر) و شمس تبریزی(شهاب حسینی) می‌پردازد و تاریخ آن دوران و حوادث پیرامون آن را با حضور این دو پیوند می‌زند. حال و هوای تاریخی و بار ادبی این فیلم سینمایی، بسیار ارزشمند جلوه کرده و به احتمال زیاد موفق‌ترین پروژه سینمایی حسن فتحی خواهد بود.

 پاییز سال ۱۳۹۹ شمسی بود که خبر  آماده شدن سریال مست عشق زیر نظر سرمایه‌ گذار ترکیه‌ ای در قالب فیلم و سریال منتشر شد! خبری که با واکنش تند حسن فتحی و مهران برومند مواجه شد و آنها با اعلام باقی ماندن فیلمبرداری ۸ سکانس تهدید کردند هر گونه اقدام فنی روی فیلم بدون نظر آنها پیگرد قانونی دارد!

سریال مست عشق
سریال مست عشق

در مقابل سرمایه‌ گذار ترکیه‌ای از طولانی شدن تولید و هفتاد ساعت فیلمبرداری برای یک فیلم نود دقیقه ای انتقاد کرد. این جنجال‌ ها چند وقتی به پایان رسید تا اینکه طی روزهای گذشته یک شبکه ماهواره‌ ای فارسی‌ زبان با پخش تیزرهایی از پخش سریال مست عشق خبر داد!

پیگیری‌ ها از سرمایه‌ گذار ترکیه ای حاکی از درستی این خبر است. این سرمایه‌ گذار اعلام کرده است تدوین و مراحل فنی این فیلم به پایان رسیده است و با توجه به عدم اقدام طرف ایرانی برای اکران، قرارداد پخش سریال مست عشق با این شبکه ماهواره‌ ای بسته شده است و این روزها دوبله فارسی آن در حال انجام است تا پخش آن آغاز شود.

سریال مست عشق
سریال مست عشق

باید در انتظار واکنش حسن فتحی و سازندگان به پخش سریال مست عشق بود. اثری با بازی شهاب حسینی و پارسا پیروزفر و بازیگران سرشناس کشور ترکیه که امیدواری‌ های زیادی نسبت به ساخت یک فیلم موفق و پرفروش درباره مولانا و شمس ایجاد کرده بود ‌و حالا چنین سرنوشتی پیدا کرده است.

سریال مست عشق
سریال مست عشق

مولانا که بود؟

مولانا یا همان جلال الدین محمد بلخی، از معروف‌ترین شعرای ایرانی است که بیشترین شعرهای خود را نیز به زبان فارسی سروده و تنها بخشی از اشعار وی به زبان‌های ترکی، یونانی یا عربی هستند. در ۳۸ سالگی مولانا بود که دیدار او با شمس تبریزی دنیایش را دگرگون ساخته و او را شیفته شخصیت و کمالات شمس ساخت. از آن پس، شعرهای مولانا رنگ و بوی عرفانی به خود گرفته و او تحت تاثیر شمس، به شاعری ادامه داد. جالب است بدانید که روز نخستین دیدار بین مولانا و شمس تبریزی که باعث شد دنیای آن‌ها به پیچیدگی جدیدی وارد شود، مصادف با ۱۶ام آذر است.

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید