قسمت اول سریال روزهای آبی کی پخش می شود ؟ زمان و تاریخ پخش سریال روزهای آبی

سریال روزهای آبی

قسمت اول سریال روزهای آبی کی پخش می شود ؟

زمان و تاریخ پخش سریال روزهای آبی

رصد امروز ، سریال روزهای آبی روایتگر زندگی خانواده ایی مرفه و متمول است که بنا به دلایلی برای ادامه زندگی به روستا مهاجرت می کنند.

سریال روزهای آبی داستان یک خانواده‌ای است که مادر خانواده فوت شده و پدر به دلایلی دچار مشکل مالی می‌شود. این در حالی است که دختر بزرگ خانواده در آستانه ازدواج و سفر به خارج از کشور هم هست و ناچار است برای فرار از طلبکارهای پدرش، خواهر و برادر کوچک‌ترش را به روستایی با امکانات محدود ببرد و تا زمانی که مشکلات‌شان کمتر شود در آنجا سکونت کنند. حالا این خانواده مرفه که در سطح بالایی از جامعه زندگی می‌کردند ناچارند با این شرایط جدید و سخت مواجه شوند. آنها در این روستا با آدم‌ها و اتفاقات تازه‌ای روبه‌رو می‌شوند. از طرفی انتخابات شوراهای روستا هم در جریان است.

سریال روزهای آبی
سریال روزهای آبی

محمدرضا حاجی‌غلامی کارگردان سریال روزهای آبی گفت: از ابتدا هم قرار نبود سریال کاملا کمدی و طنز باشد و قرار بود ما یک کمدی رمانتیک داشته ‌باشیم. در کمدی رمانتیک ما یک داستان عاشقانه‌ای را دنبال می‌کنیم و در کنار آن موقعیت‌های طنز هم به وجود می‌آید.

اما حضور بازیگرانی که سابقه کمدی دارند مثل آقای اکبر عبدی و سایر دوستانی که تجربه کار کمدی دارند، یک مقدار بار طنز کار را بیشتر می‌کند. اما روزهای آبی همچنان کمدی رمانتیک است و در قسمت‌های ابتدایی مجموعه هم داستان کمدی نیست و شروع داستان جدی است. اما کم‌کم که قصه وارد روستا شده و به دلیل بازیگرانی که به کار اضافه می‌شوند، فضای شیرینی را خلق می‌کنند و یک جاهایی کمدی بر ملودرام می‌چربد و گاهی هم این اتفاق برعکس می‌شود.

او ادامه داد:  با توجه به نزدیک بودن انتخابات شوراها و ریاست جمهوری سوژه و موضوع قصه ما خیلی به شورای روستاها نزدیک است و از این نظر می‌تواند مناسب این دوران باشد.

ویژگی‌های شیرین کار هم می‌تواند در جذب مخاطب تاثیرگذار باشد. امیدواریم به خاطر تلاشی که تک‌تک اعضای این پروژه می‌کنند، سریال مورد توجه مخاطبان قرار بگیرند و قصه‌ها و شخصیت‌ها را دوست داشته‌باشند. البته که کارهای طنز به اصطلاح بگیر و نگیر دارد و باید منتظر واکنش مخاطبان بمانیم. با  وجوداین  فضای شیرین و صمیمی کار می‌تواند ویژگی و یکی از نکات مثبت این سریال باشد. به علاوه حضور بازیگرانی که مردم دوست‌شان دارند.

سریال روزهای آبی
سریال روزهای آبی

بازیگرانی که در این سریال بازی کردند :

اکبر عبدی که در زمان تصویربرداری این مجموعه درگیر کرونا نیز شد و تا زمان بهبود مدتی از بازی در این مجموعه بازماند، نقش ماشاا…‌خان را بازی می‌کند که رئیس شورای روستاست. با توجه به پیشینه‌ای که این بازیگر در ایفای کاراکترهای طناز دارد، قطعا شیرینی خاصی در بازی‌اش خواهد داشت و بسیاری از فضای کمدی کار روی دوش این بازیگر خواهد بود.

ویدا جوان نقش دختری به نام ساره را بازی می‌کند که به نوعی کاراکتر اصلی داستان است که به اتفاق خواهر و برادر کوچک‌ترش ناچار است مدتی را در روستا و کنار خاله‌اش زندگی کند.

سامان صفاری که تجربه بازی در کارهای ملودرام و کمدی و حتی امنیتی را هم دارد، در این مجموعه نقش جوان عاشق‌پیشه و ثروتمندی به نام بردیا را بازی می‌کند که راننده رالی است و البته دلداده ساره و شروع داستان سریال هم با این داستان عاشقانه است.

ایرج نوذری که این اواخر مجموعه «حورا» را روی آنتن داشت، نقش پدر خانواده‌ای را بازی می‌کند که ورشکسته می‌شود و فرزندانش مجبور به ترک خانه و شهر خود شده و به یک روستا مهاجرت می‌کنند.

فریبا متخصص که به نسبت گذشته گزیده کار تر شده و در رادیو نیز فعال‌تر در این مجموعه، نقش زنی به نام خاله گلاب را بازی می‌کند که خاله بچه‌هایی است که از سر اجبار به روستا آمده‌اند و باید در کنار او زندگی کنند. خاله‌ای که سال‌هاست ندیده‌اند.

نادر سلیمانی که هم در زمینه کمدی و هم در قالب نقش‌های جدی توانمند است در این مجموعه نقش مردی را بازی می‌کند که عضو علی‌البدل شورای روستاست که برای این ویژگی اش در موقعیت‌هایی که پیش می‌آید بازی کمدی دارد.

سریال روزهای آبی
سریال روزهای آبی

علیرضا جلالی تبار در مجموعه «وارش» تجربه کار در روستاهای شمال کشور را  دارد و در فصل چهارم «بچه مهندس» هم نقش پزشک را ایفا کرده است. او در این مجموعه نیز نقش پزشک بهداری روستا را بازی می‌کند.

مهران رجبی نقش شیخ رحیم، روحانی روستا را بازی می‌کند که بسیار شخصیت شیرینی دارد که البته آدم عارف مسلکی است و مردم هم دوستش دارند و مورد اعتماد اهالی روستاست.

علی سلیمانی، نقش رئیس کلانتری آن بخش را بازی می‌کند که داماد شیخ رحیم هم هست و پلیس بسیار شیرینی است و به هر حال با نوع بازی‌ای که دارد می‌توان انتظار یک شخصیت دوست داشتنی را از او در بازی داشت.

رامین ناصر نصیر، نقش آقای طالبی معلم روستا را بازی می‌کند که آدم با دانش و خوش قلب و صبوری است و در عوض همسری دارد که بسیار عصبی و پرخاشگر است و همین ویژگی موقعیت‌های طنز ایجاد می‌کند.

تاریخ و ساعت پخش سریال روزهای آبی:

این سریال از تولیدات گروه فیلم و سریال شبکه پنج سیما است و در ۲۳ قسمت ۴۵ دقیقه ایی تولید شده که قرار است بعد از عید فطر۱۴۰۰ بر روی آنتن رود ، یعنی پنجشنبه ساعت ۲۳ از شبکه پنج پخش می‌شود و تکرار آن هم ۱۰ صبح و ۱۹ عصر خواهد بود.

سریال روزهای آبی
سریال روزهای آبی

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید